Wpis z mikrobloga

Mireczki wszedzie slysze o tym ze czeka nas inflacja w najblizszym czasie, wiec mireczki szczegolnie z tagu #ekonomia. Moglibyscie mi wytlumaczyc co jest bardziej mozliwe w najblizszym czasie? Wyzsza inflacja czy moze na przekor deflacja? Jakies źródła też sa mile widziane.

Za wszystko pieknie dziekuje, place w plusach.
  • 17
@niezdiagnozowany: koszyki produktow w zaleznosci od branzy znacznie sie roznia jesli chodzi o zmiennosc ceny w czasie. Polecam tworzyc wlasne koszyki produktow(np. spozywcze albo elektornika), ale niestety to trwa... :/ Ale prognozy sondazowe podpowiadaja ze inflacja bedzie sie rozkrecac()
@niezdiagnozowany: pierwsze primo w siebie
drugie primo pozbyc sie wszystkich zadluzen
trzecie primo-ultimo: w zaleznosci od posiadanej wiedzy( inne waluty, zloto, gielda oraz kryptowaluty ( ͡º ͜ʖ͡º) )

Trzeci punkt wynika bezposrednio z pierwszego. Najpierw duzo, naprawde duzo poczytaj o jakiejs opcji zanim wladujesz tam hajs ;)
@Lecislav: Dzieki mordeczko, na razie jestem Januszkiem inwestycji, ktory po prostu trzymal pieniadze na lokatach, ale lokaty w Polsce maja takie smieszne oprocentowanie, ze trzymajac hajs na lokatach realnie trace na ich wartosci, wiec pomyslalem o tym zeby jakos zdywersyfikowac moje srodki - w sumie ciezko co dywersyfikowac xD, ale czuje ze musze cos zrobic, zeby mnie kukle nie swedzialy za kilka lat.

Jakies konkretne pozycje ksiazkowe, strony, kanaly na youtube
@niezdiagnozowany: nie dam Ci konkretow, bo jak sie dostaje na tacy to sie tego nie docenia :P Polecam Ci za to dowiedziec sie o wszystlich opcjach ogolnych informacji i wtedy dopiero zadecydowac ile hajus gdzie wlozysz. Ale wtedy zadecyduj o proporcjach inwestycji. O dokladnym sposobie inwestycji zadecyduje dopiero jak zdobedziesz wiecej wiedzy w danym temacie.

Generalnie polecam pozyskiwac informacje na poczatku z popularnych zrodel( np. o kryptowalutach ze strony bitcoin.pl mozesz