Wpis z mikrobloga

#grzyby #gotujzwykopem

Jako, że sezon w pełni i komuś mogą przejeść się kanie smażone, chociaż nie znam takowych, ale kto wie?
Małe kapelutki nierozwinięte marynuję.
Układam w dużych słoikach i zalewam zalewą taką jak poniżej.

0,5 litra wody
szklanka octu 10 %
1- 2 łyżki cukru
1 łyżeczka soli
cebula
liście laurowe
ziele angielskie
pieprz kolorowy
gorczyca czarna lub sarepska

Wyglądają fajnie w słoiku a jeszcze fajniej na talerzu.
powsinogaszszlaja - #grzyby #gotujzwykopem

Jako, że sezon w pełni i komuś mogą prz...

źródło: comment_HRmV7o6kGIEQwtKCOQpOAmqYVyXBrcii.jpg

Pobierz
  • 15
@LZBNZ: Nie.

@Limonene Poszukaj zdjęć, filmików jak wyglądają kanie. Nie jest trudno je rozpoznać.
W sklepach chyba trudno kupić - są delikatne i łatwo je można uszkodzić w transporcie.
Jeżeli będziesz w okolicy zapraszam. Na kanie i pomoc w kaniobraniu z nauką identyfikacji.( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Limonene: @kapuczina_corki_somsiada: jest też jeden grzyb bardzo podobny do Kani Czubajka czerwieniejąca, może być trujacy, łatwo zbiera toksyny z środowiska. Wczoraj miałem taki przypadek, obok swojego domu mam lasek i postanowiłem sprawdzić czy aby nie było tam grzybów. Zebrałem ze 2 wiadra tego -, - ale coś mi nie pasowało, kapelusze troszkę mniejsze i po dotknięcie zaczynają się robić czerwone. Więc ostrożnie z tymi grzybami :D
@Schubu: czerwieniejąca ma jedną odmianę, kanię ogrodową, która faktycznie potrafi nieźle namieszać. Sama czerwieniejąca po prostu ma paskudny smak, do tego może wywołać ciężką reakcję alergiczną i lekkie zatrucie pokarmowe.