Wpis z mikrobloga

Wynik eksperymentu HD 6870 + FirePro V4800 na Crossfire:

Potestowałem i zauważyłem taką różnicę w aplikacjach 3D że jak rozciągnę okno programu na 2 monitory to po prostu obraz nie klatkuje i szybko się zmienia w czasie obrotu wokół modelu niż w przypadku braku mostka.

Tak więc mogę polecić taką opcję każdemu grafikowi/inżynierowi który łączy CAD z gammingiem >=2 monitorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


Ciekawostka:

Płyta główna chociaż ma chipset z ATI to posiada jedno PCIe x16 i jedno pcie x1, więc pcie x1 zostało dopasowane do kart x16 i wylądowało na nim słabsze FirePro a karty są wykrywane oddzielnie.


System operacyjny:

Windows 7 Ultimate, ale spróbuję zrobić to jeszcze na CentOSie chociaż wątpię ze względu na archaiczność sterowników pod Linuxa od AMD (będę musiał mieć 2 karty z tej samej serii).


Skoro stacja robocza już działa to po wyjeździe klasowym wezmę się za dalszą pracę nad robotem i będzie filmik!

majsterV2 - Wynik eksperymentu HD 6870 + FirePro V4800 na Crossfire:

 Potestowałem ...

źródło: comment_cdmLsPklKFe7MSGkHyqLbaZMr0HOUlel.jpg

Pobierz
  • 13
Klechcenie z gratów przynosi mi więcej swatysfakcji niż klechcenie na nowych częściach.


@majsterV2: no ja tam popieram - ciekawy temat. Śmiechłem tylko z połączenia słów cad i grafik z kompem za 100 zł. A jak ciebie temat interesuje to powiem ci taką ciekawostkę że na samym radeonie 6870 można uruchomić i 4 monitory, tyle że na Linuksie. 8 lat temu takie rzeczy ogarnialiśmy :)