Wpis z mikrobloga

Na urlopie zacząłem składać endera3 kupionego pół roku temu. Pomijając składanie które poszło ok to wręcz przeraża mnie jak chodzi stół od samego początku. ZGRZYTA co "obrót" robiąc spory opór, i chociaż zająłem się tym na samym początku to nie wyeliminowałem tego nawet w połowie. Kręciłem na wszystkie sposoby i dupa. Szyna wygląda na prostą i koła są ok. więc nie wiem co jest problemem. Na dzisiaj kończę bo się wkurzyłem. Co jeszcze zauważyłem to całość jakby się buja, może konstrukcja jest walnięta? Mieliście tak z nowym enderem?
#ender3
  • 6
@NoNameNoIdeaNoLife: daje wrażenie przy poruszaniu stołem w osi y tak jakby przeskakiwały gumowe koła co mniej więcej obrót. Średnio trzy razy przez cały przejazd długości. Myślałem też nad taśmą, ale odpadło bo jak może tyle razy przeskakiwać. Biorę pod uwagę silnik, może łożysko? Ale głównie to krzywą konstrukcję stołu lub zawalone koła - geometria? Siedzę od 2 godzin i wertuję internet, bez odpowiedzi.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@NoNameNoIdeaNoLife: puściłem parę wydruków przed robotą. Oprócz problemów z retrakcją i trochę za dużym wypływem filamentu nie widzę jakiegoś problemu z osią y, więc nie ruszam. Niech sobie chodzi że skokami, więcej popsuję niż pomogę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamontowałem szklany stół, ściągnąłem ustawienia chep,a do E3, i jakoś śmiga. Teraz chcę wydrukować trochę upgrade,ów i poobserwować jak chodzi. Tylko smród PLA mnie dusi, oby przeszło.
tomekpaluch 5 dni temu0

@NoNameNoIdeaNoLife: spróbuję ją zdjąć i nałożyć ponownie bardziej naciągniętą. Bo stół


@tomekpaluch: hej, wydaje mi się,ze masz wózek za mocno skrecony do profilu, poszukaj sruby na kole i popusc ją az zacznie sie stół bujać i zacznij kasować luz az bedzie lekko chodzić a nie bedzie sie bujać. prawdopodobnie kółko się odkształcilo, bo chinczyk za mocno dowalil