Wpis z mikrobloga

#domnaplycie #budujzwykopem #handmade
Już bliżej jak dalej końca. W przyszłym tygodniu podsumowanie kosztów dachu.

Komin 100% wykonany na budowie. Robiłem taki pierwszy raz i jakoś wyszło. Cel jaki miałem, to zrobić go całkowicie bez wkrętów... widać 4 na „czapie” no ale już nie chciało mi sie więcej kombinować. Narzędzia jakie totalnie podstawowe. Jak oceniacie miraski może być?

No i trochę #chwalesie
dzazzio - #domnaplycie #budujzwykopem #handmade 
Już bliżej jak dalej końca. W przysz...

źródło: comment_LELJ2DU1VlzLBc0ZleEcFBdflytegbyJ.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzazzio: według instrukcji komina to mógłbyś użyć tego szalunku z blachy który widać na zdjęciu nr2 i do niego uszczelnić czapę a powstałą między rurą a szalunkiem szczelinę wentylacyjną zasłonić nasadą stożkową która zazwyczaj jest oferowana w komplecie do komina systemowego
wtedy rura może sobie pracować i nie zerwie uszczelnienia a i komin będzie miał to przewietrzanie
  • Odpowiedz
  • 2
@darek-jg: @wstalemwczesnierano: spoko kminie. Czapy nie lałem bo to dla mnie bez sensu. Szczelina delatacyjna jest bo otwór w czapie +2mm z każdej strony rury. Klej/szczeliwo jest elastyczny także będzie sobie pracować. Wentylacja wełny zachowana bo czapa nie dolega dołem do pustaka kominowego (jest 25mm wyżej, ze względu ze stelaż z kontrłat jedyny góry). Historia z tym kominem jest tez taka ze to samo palenisko i jest mały,
  • Odpowiedz
  • 0
@ghostrider: Standardowa obróbka. Boki wywinięte na tył komina. Tył komina wywiniety na boki. Na łączenie uszczelniacz i tyle. Pewne i solidne. Choć nie jedyne i nie najlepsze.
  • Odpowiedz
Znajomi dekarze, którzy robią dachy zazwyczaj odmawiają robienia dachu z rąbka ze względu na możliwe przecieknięcia. Sprawdź ponownie czy wszystko jest szczelnie zrobione
  • Odpowiedz