Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę... U mnie firmie (około 1.5k zatrudnionych osób) dział HR twierdzi, że w ustawie jest napisane, że deklarację odstąpienia od PPK należy wypisać całą RĘCZNIE WIELKIMI LITERAMI... Wczoraj kilkanaście osób cofnęli z gotowymi formularzami deklaracji odstąpienia... Dziś chyba wydrukuje sobie fragmenty ustawy oraz oficjalny wniosek i idę kręcić burze...
#ppk
  • 26
  • Odpowiedz
@deryt: @Tomtomprom: @VIX3R: @LewCyzud: @LewCyzud: teraz dowiedziałam się z pierwszej ręki, że HR chce deklaracje (może być drukowana), ale nie z gotowego wniosku bo (uwaga, uwaga!) nie jesteś w pełni świadom tego co wypełniasz... A kiedy piszesz to ręcznie masz większą świadomość... Ustalenia komisji zakładowej... Idę zaraz z gotowym wnioskiem ze wzoru :-)
  • Odpowiedz
@Obliv: eh państwowe urzedasy robią problem bo dużo ludzi odstępuje od "cudownego" ppk. Wkuriwaja ludzi żeby nie nie rezygnowali albo nie zdążyli zrezygnować bo jak za dużo osób zrezygnuje to się budżet nie zepnie.
  • Odpowiedz
@Obliv nie moga tego odrzucic. Wzor jest jak najbardziej prawidlowy. Moga wymagac wypelnienia czytelnie drukowanymi ale nie przepisywania calosci.

Oddaj wypelniony wzor i tyle. Nie maja prawa odrzucic.
  • Odpowiedz
@Obliv nie wiem kto to kontroluje. Poszukaj na necie czy PIP czy jakis inny urzad. To jest ewidentne utrudnianie zlozenia deklaracji. Na moje to podchodzi pod naruszenie praw pracownika ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz