Wpis z mikrobloga

Witam Mirki to moje pierwsze wypociny na tej stronie ale trochę zgłupiałem już i potrzebuję rady/pomocy od neutralnych ludzi. Do tej pory tylko przeglądałem wypok ale ostatnio według mnie stała mi się "krzywda" i chciałbym poznać opinie innych.

Jakiś czas temu pomagałem dla znajomego który w ramach podziękowania zaproponował mi darmową wymianę szybki w telefonie (prowadzi serwis i coś tam weszliśmy na temat telefonów). Jak wiecie trochę taka wymiana kosztuje. Nie mam parcia na jakieś flagowce i super phony ale mój stary s6 edge już trochę przymula więc postanowiłem kupić telefon z pękniętym wyświetlaczem (hajsu za dużo nie mam) a znajomy miał dokonać darmowej wymiany przedniego szkła.

Wybór padł na S8. W trakcie szperania na alledrogo trafiłem na aukcje Galaxy s8 z pękniętą szybką. W opisie informacja tylko o pęknięciu, zdjęcia również skoncentrowane tylko na tym uszkodzeniu. Przed zakupem telefonu wysłałem zapytanie do sprzedawcy czy oprócz tego pęknięcia wszystko działa. Otrzymałem odpowiedź że wszystko jest sprawne i sprawdzone. Tak więc pięknie ładnie telefon pasował do operacji wymiany. Po przyjściu telefonu okazało się, że praktycznie cała matryca wyświetlacza jest wypalona. Widać na wypaleniach Duńską lub Szwedzką klawiaturę (na połowie wyświetlacza i bez problemu można przeczytać literki) oraz elementy graficzne nieznanej mi aplikacji w górnej i dolnej części wyświetlacza. Bez problemu da radę odczytać wypalone napisy "LIVE" i "Arslut" jak i wiele innych elementów UI jakiejś aplikacji która pewnie była kiedyś odpalona przez bardzo długi czas prawdopodobnie na maksymalnym podświetleniu ekranu. Wypalenia widoczne prawie na całej powierzchni a na jasnych obrazach to już w ogóle tragedia. Po prostu odpalasz i mówisz WTF.

Sprzedawca jawnie zataił i ukrył wadę gdyż nie ma możliwości aby o niej nie wiedział. Wada widoczna gołym okiem od razu po uruchomieniu androida. Dodatkowo wypalenie nie mogło powstać w wyniku pęknięcia. Niestety sprzedawca nie przyjmuje reklamacji i twierdzi, że wszystko było w opisie i zdjęciach. Zdjęć nie wrzucam gdyż jest na nich tylko pęknięcie z różnych pozycji. Gość chamski i januszowaty. Rzuca tekstami typu "to mała kwota proszę się nie ośmieszać i wymienić wyświetlacz", "na otarcie łez mogę panu dać kartę pamięci". Jego postawa mnie bardziej irytuje niż sama chęć odzyskania pieniędzy. Czy ja zgłupiałem i tylko mi się wydaję, że to jawne oszustwo ? Może wymyślam i jestem sam sobie winien ? Niestety jest to osoba fizyczna i nie będzie tutaj tak prosto. Jutro mam zamiar iść z tym na policje ale przewiduje problemy z przyjęciem sprawy :P HELP ! Tak wiem długi tekst i pewnie nikomu się nie będzie tego chciało czytać ale co mi tam spróbuje ¯\_(ツ)_/¯

#prawokonsumenckie #prawo #allegro #pytanie #pomocy #telefony
MrGlass - Witam Mirki to moje pierwsze wypociny na tej stronie ale trochę zgłupiałem ...

źródło: comment_AqUsd5Tm2Nm5URcOvIehHbMHjU81oDDg.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@dejwis: tak ale sprzedawca cały czas twierdzi, ze wszystko było w opisie i zdjęciach. Wszystkie screeny z dyskusji sa w tym folderze na moim dysku google.

https://drive.google.com/folderview?id=1luN4b4mxgmGTdTpzNOvYvBv9ZwaPvb7w

Zrobiłem zdjęcia wyświetlacza, znajdują się w folderze "telefon_zdjecia". Niestety nie oddają w pełni jak to wyglada naprawdę. Na żywo jest to wyraźniejsze i wygląda dużo gorzej. Ewidentnie czuje, ze gość śmieje mi się w twarz :/
  • Odpowiedz
@kamrat29: nie ekran tylko przednie szkło. Przednie szkło można kupić za około 50pln + darmowa wymiana u znajomego a wyświetlacz to od 300pln. Tak wiem może to mnie kosztować trochę nerwów czasu i pieniędzy dlatego pytam i na ten moment analizuje czy warto czy nie i jakie mam szanse. Gdyby sprzedawca miał bardziej ludzie podejście to nic bym nie kombinował. Nawet zwrot jakiejś części pieniędzy..ale tu zero zrozumienia i olewka.
  • Odpowiedz