Wpis z mikrobloga

(Wpis nr. 225)
Dziś w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" będzie kolejny film oparty na twórczości Stephena Kinga, fajny "kryminalny" horror...

" Nocne zło " (The Night Flier, 1997)

**Richard Dees (Miguel Ferrer) od wielu lat pracuje w bulwarowej gazecie żywiącej się tanimi sensacjami. Mimo ogromnego doświadczenia, od wielu tygodni Deesowi nie udało się trafić ze swym artykułem na pierwszą stroną. Sytuacja ta może ulec diametralnej zmianie, gdyż dziennikarz zostaje przydzielony do sprawy tajemniczych morderstw dokonywanych na lokalnych, małych lotniskach. Sprawcą może być pilot podróżujący nocą swoją awionetką. Ofiary makabrycznych zbrodni mają zagadkowe rany na szyi i są pozbawione krwi.

W miarę postępów jego śledztwa i zbliżania się do poznania prawdy, dziennikarz zaczyna otrzymywać wiadomości z pogróżkami. Wszystkie je jednak ignoruje co okaże się jego największym życiowym błędem, bo tym razem to on zainteresował tajemniczego pilota...


Zwiastun.
Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Nocne+zło-1997-96443).
Film on-line, lektor, 720p, cda. [LINK** ⇦]

Wcześniej już przypominałem kilka innych filmów wg. S. Kinga.
Sztorm stulecia.
Langoliery - pożeracze czasu.
Cmentarna szychta.
Lunatycy.
Srebrna kula.
Stukostrachy.
Maksymalne przyśpieszenie.
Stań przy mnie.
(Tutaj linki do moich wpisów z nimi)

Poprzedni opisywany przeze mnie film ⇨ szwedzki horror o nawiedzonym domie - "Goście".

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#stephenking #king #horror #lotnisko #filmnawieczor #ogladajzwykopem #nostalgia #gimbynieznajo #wykopplus30club #film #filmy #vhs
Montago - (Wpis nr. 225)
Dziś w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Er...

źródło: comment_IXIMbb18mUqhHkwarSLecPyVaOGTX1S6.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz