Wpis z mikrobloga

"Wybory parlamentarne 2019. PiS wygrywa, ale większość ma koalicja partii opozycyjnych" - sondaż Kantar dla TVN24
Co prawda, to tylko sondaż, ale nikt tego scenariusza do tej pory nie zakładał, że:
KO, Konfederacja, Lewica, PSL otworzą wspólny front przeciw PiSowi i uformują własny rząd. Ja #!$%@?ę, kwik PiSowców byłby nieziemski, TVPiS odebrana, JK znów byłby szeregowym posłem i tym razem ktoś by do pierdla z pewnością poszedł.

#polityka #bekazpisu #wybory
  • 34
ponad podziałami


@prohackuser: nie ma takiej opcji
za dużo chętnych do tortu, tort za mały do podziału
za dużo różnic ideowych żeby była jakakolwiek szansa na dogadanie się tych 4 partii (komitetów nawet - nie partii)
@skizo: wiem, że ściema, ale to pierwszy sondaż od miesięcy, w którym partie opozycyjne mogą odebrać PiSowi większość
jeśli by się to zdarzyło, istnieje możliwość dogadania się, tylko po to, by pogonić Kaczyńskiego, nic tak nie łączy jak wspólny wróg, a nie lubią ich wszyscy

@nith: wychodzi te kilka głosów ponad PiS
wybory wszystko rozstrzygną, bo jeszcze się okaże, że PiS jest mocno niedoszacowany lub... przeszacowany przez sprzedajne sondażownie

@
Konfederacja


@prohackuser: 8% dla konfederacji przy tej frekwencji, to by musieli uzyskać 2x tyle głosów, co dostali w europejskich.

wiem, że ściema, ale to pierwszy sondaż od miesięcy, w którym partie opozycyjne mogą odebrać PiSowi większość


Typowy sondaż "ku pokrzepieniu serc". Przed Europejskimi też było, że KO wygrywa z PiS kilkoma procentami.
@imateapot: nie lubię tych kato-oszołomów, ale uwierz, najbardziej zmobilizowana grupa do wyborów, to będą w tym roku #!$%@? przedsiębiorcy. Ogrom tych głosów pójdzie na Konfederację, część na PSL, KO powinna trochę zyskać, ale są nie lepszym wyborem niż PIS.
@Koloses: być może, ale jest jeden warunek, nie ma uciekinierów do PiSu, a nie lubi ich nikt
PSL+Kukiz - nienawidzą PiS
KO - zjedliby własne gówno, by nie pozwolić im rządzić
Lewica - wielka niewiadoma, ale gdyby PiS przygarnął taką ilość komunistów, byłyby to ich ostatnie rządy
Konfederacja - żądni zemsty
@prohackuser: W metodzie D'Hondta podział mandatów nie jest oczywisty więc dopóki nie zobaczymy prawdziwych wyników (czyli tych po głosowaniu) to tak naprawdę guzik wiemy.

Co do wydarzeń sportowych to Kubica raczej nie przyciągnie tłumów przed telewizornie(chyba największych zapaleńców tylko), a mecz jest wieczorem także może być to bez znaczenia.

Kwestia niedziel niehandlowych, akurat tutaj wszystkie poprzednie wybory (samorządowe,do ue) pokazały że to również nie ma znaczenia.