Wpis z mikrobloga

@Kiziek: Mi się nie chce bawić z dwoma systemami. Jak linux to tylko na wirtualce bez UI lub przez ssh na innym kompie.
UI to właśnie największy problem linuksa. Jest wiele środowisk i każde działa ciut inaczej. Co użytkownik, to sobie to inaczej konfiguruje. Windowsa się nie da zbytnio customiuzować i zawsze wygląda to tak samo.
UI to właśnie największy problem linuksa.


@mrszsz: Lel. I porównujemy to z windowsem gdzie nawet skrótów klawiszowych nie możesz ustawić, ciemny motyw to jakieś niedokończone guano, spójność UI nie istnieje, motywy to jakiś żart a jak chcesz zmienić nawet minimalną rzecz to potem się całe UI sypie. Już nie wspominam nawet o responsywności gdzie kliknięcie w jakiś element sprawia, że czasami się on ładuje po kilku sekundach albo nawet wcale niezależnie
Kryspin013 - > UI to właśnie największy problem linuksa.

@mrszsz: Lel. I porównuje...

źródło: comment_qVV72ouy2qcY7EC6qr61RVXegkDLOO3H.jpg

Pobierz
@Kryspin013: No powiem Ci że na początku myślałem że mówimy o tym samym, czyli totalnie niekonfigurowalnym, standardowym gui gdzie wszystko musi działać tak samo na każdym komputerze, ale potem coś piszesz o niersponsywności to już nie wiem ¯_(ツ)_/¯
standardowym gui gdzie wszystko musi działać tak samo na każdym komputerze


@mrszsz: Po prostu od czasów win10 całe UI windy momentami, działa tak ślamazarnie, że można #!$%@? dostać. I to na nvme z 16 GB ramu (°° Jeśli, środowisko "ma działać tak samo na każdym komputerze" a losowo sobie nie działa dobrze bez żadnego powodu to ja tu widzę jakieś równanie
UI to właśnie największy problem linuksa. Jest wiele środowisk i każde działa ciut inaczej.


@mrszsz: a jaki byłby sens w kilku środowiskach do wyboru, gdyby każde wyglądało i działało tak samo?

Chcesz OOTB z uproszczonym, tabletowym UI? Masz GNOME
Nie lubisz GNOME, ale chcesz coś prostego, a nowoczesnego? Budgie
Chcesz coś klasycznego jak XP na sterydach? XFCE
Nowsze XFCE? Cinnamon
Chcesz w pełni konfigurowalne środowisko, nad którym trzeba posiedzieć ale daje
@koneser_azbestu: Ja osobiście należałem do nielicznych, którzy lubili Unity w Ubuntu. Pod koniec swojej egzystencji był według mnie wystarczająco zoptymalizowany. Najbardziej mi się podobało łączenie pasków w zmaksymalizowanych oknach. Na małym laptopie te kilka pikseli robiło różnicę :D
@Kiziek: w sumie też miałem krótką styczność z unity ale to było na samym początku, jak steam podczas pobierania pokazywał notkę o tym że jest dostępny na Ubuntu. Byłem wtedy ostrym noobem i nawet nie umiałem sudo apt install. W Linuksa wkręciłem się na dobre dopiero tak z pół roku temu
qtabbar i możesz dokończyć ciemny motyw na windzie


@genesis2303: Co to znaczy "dokończyć"? Jaką masz szansę na to, że kolejna losowa aktualizacja "poprawiająca UI" nie #!$%@? mi wszystkiego co ustawiłem? Co jak będę chciał zrobić typowe night/day mode znane linuksa?
@Kryspin013: mnie #!$%@?ła raz, od tamtej pory mam zapisany po prostu profil z ustawieniami qtabbar i nic nie zginie bo jak już się raz przyzwyczaisz że masz zakładki w explorerze jak karty w przeglądarce to nie umiesz przestać, jakie wygodne jest wtedy bieganie po folderach mmm <3
@Kryspin013: tak to wygląda u mnie, środkowym myszy otwierasz nowe karty z folderami, jak się o tym pomyśli to się człowiek zastanawia dlaczego winda nie ma tego w standardzie, w sumie to nie słyszałem żeby w ogóle któryś system miał to w standardzie. Jedynym miejscem którego nie umiem zrobić na czarno jest panel sterowania, ale nie zaglądam tam co chwilę więc specjalnie mnie to nie drażni.
genesis2303 - @Kryspin013: tak to wygląda u mnie, środkowym myszy otwierasz nowe kart...

źródło: comment_mHJHQI3tSXBANP18dJ655OqXw3RTF9KW.jpg

Pobierz