Wpis z mikrobloga

Od 3 tygodni używam służbowego Samsung Galaxy A70, do tego mam prywatnego iPhona 7. Co mogę powiedzieć porównując te dwa telefony? Przede wszystkim, mimo tego, że Samsunga mógłbym używać z dwoma numerami to na pewno nie zrezygnuje z iPhona. Dlaczego? Kilka powodów:
- odblokowywanie telefonu. Mimo, że w A70 mam skonfigurowane dwie opcje czyli rozpoznawanie twarzy i skaner odcisku w ekranie, to żadna z nich nie działa nawet podobnie szybko jak TouchID w iPhonie. Czas odblokowywania na Samsungu jest średnio 3-4 razy dłuższy niż na iPhonie, a czasem zdarza się, że 10 sekund się męczę aż w końcu i tak nie ogarnie i muszę wpisać kod. Ogromna bolączka i raczej nic tego nie poprawi.
- ApplePay i ogólnie bezpieczeństwo. Odkąd zacząłem używać ApplePay praktycznie nie wykorzystuje innej formy płatności. Jest to mega wygodne, nie potrzeba PINu, można płacić w internecie. Do płatności Googla nie mam przekonania, choćby samo to, że skanowanie linii papilarnych trwa dłużej i pewnie przez to płatności też byłyby bardziej problematyczne. Po za tym Androida łatwiej zhackować niż iOS co stwarzałoby kolejną obawę o moje pieniądze, a do tego dane. Samsung też będzie pewnie krócej wspierany, przez co aktualizacje z łatkami zabezpieczającymi nieuprawniony dostęp też przestaną się pojawiać.
- wielkość ekranu. Mimo tego, że obraz na AMOLEDZIE wygląda cudownie, to obsługa telefonu jedną ręką często jest problematyczna, bo jest on po prostu za duży. Rozmiar 7ki idealnie do mnie trafia, ale nawet jak przez miesiąc używałem Xa to obsługiwało się go wygodniej niż A70. Ktoś powie - no dobra, możesz wybrać mniejszy model Samsunga. Ok, ale chciałbym jednak mieć w miarę topowy model danej marki, a topowych Samsungów w kompaktowych rozmiarach raczej nie ma.
- aparat. Tutaj teoretycznie Samsung z trzema obiektywami powinien deklasować starą 7kę. O ile szeroki kąt faktycznie robi robotę, o tyle w trybie normalnych zdjęć już takiego szału nie ma, a nawet mam wrażenie, że iPhone ma lepsze odwzorowanie kolorów i lepiej radzi sobie ze zdjęciami w ciemności. Może to tylko moje subiektywne wrażenie, ale tak czy inaczej spodziewałbym się czegoś lepszego porównując aparat z jednym obiektywem do aparatu z trzema.
O kwestii systemu i optymalizacji nie będę się za bardzo rozwodził, bo Samsung jest świeżym modelem, więc jeśli chodzi o szybkość działania to nie ma mu co zarzucić. W iOSie lepiej się odnajduje, ale nie ma się co dziwić, korzystam z niego już prawie 10 lat, pewnie po takim czasie na Andku też byłbym biegły w jego obsłudze.
Podsumowując Samsung mimo wodotrysków jest dla mnie mniej praktyczny od iPhona i jak tylko T-Mobile albo Play wprowadzą e-sim to będę namawiał przełożonych na sprzedaż Samsunga i przesiadkę na Xra nawet jeśli miałbym dołożyć z kafla do interesu.
#android #ios #samsung #apple #iphone #bojowkaandroid #bojowkaios
  • 37
  • Odpowiedz
@adizj: @adizj: Stary, ja mam zupelnie odwrotne odczucia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co wiecej, ja przesiadalem sie z IPhone 8 na galaxy a 40 (5.8 cala)

Patrzac na ceny obu tych telefonow moze to wydac sie dziwne, ale jestem zachwycony tym samsungiem, w zyciu nie wróciłbym do iphone 8

8ka ma juz archaiczny wyglad z ramkami (retina jest spoczi, ale do super amoleda nie ma podejscia).
  • Odpowiedz
  • 0
@MolestaEwnement: @Marek1991: skanowanie linii papilarnych ma to do płatności, że odcisku palca używa się do autoryzowania płatności.
Czyli mówicie, że na Androidzie nie trzeba autoryzować płatności i jak ktoś mi ukradnie telefon to może sobie płacić moja karta? Kolejny argument żeby nie używać tego szajsu.

Iphony może są dobre, ale do dzwonienia czy pisania wiadomości.


No wow, co za szok, telefon jest dobry w tym do czego go stworzono, faktycznie
  • Odpowiedz
Czyli mówicie, że na Androidzie nie trzeba autoryzować płatności i jak ktoś mi ukradnie telefon to może sobie płacić moja karta?


@adizj: Wystarczy wybudzić telefon i przyłożyć do terminala. Nie trzeba odblokowywać. Przy płatnościach powyżej 50 zł normalnie trzeba wpisać PIN karty na terminalu.
  • Odpowiedz
@adizj: Możesz autoryzować płatność czym chcesz, ja autoryzuje PIN'em.

Poziom Twojej wypowiedzi jest strasznie niski, nie wiem jakim głąbem trzeba być aby odinstalowanie aplikacji zajęło Ci dwie godziny - u mnie to jest 30 sekund ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Działa Ci Twój obecny telefon? Ciesz się, mi też działa bezbłędnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Marek1991: @MolestaEwnement: czyli nadal kwestia płatności jest rozwiązana gorzej, bo poniżej 50zl jak ktoś wam ukradnie telefon to może sobie płacić do woli do kwoty 50zl, a znowu powyżej 50zl trzeba się męczyć z wklepywaniem PINu albo innym sposobem, który na pewno tez jest mniej intuicyjny i zajmuje więcej czasu niż TouchID w iPhonie.

I jeszcze typ, który mnie wyzywa od głąbów, mimo braku jakiejkolwiek agresji czy obrażania go z
  • Odpowiedz
@MolestaEwnement: Ty pinem jak podludz, a ja jak normalny czlowiek skanuje twarz w ulamek sekundy. Dalej iphone przewyzsza andoida prawie we wszystkim - 6s ma aktualizacje do dzisiaj i dziala szybciej niz 2 ledni flagowiec samsunga. Mowisz, ze 7ka to antyk, a pewnie jezdzisz 20 letnim passatem xDDDD
  • Odpowiedz
@adizj: Samsung to gówno które udaje top pro i kosztuje odpowiednio ale zawsze coś działa dużo gorzej. Tyle fjuczerow które gówniane działają a kosztują jak złoto. Nawet sam system zawalony jakimś szajsem. Po roku jednak cena wraca do właściwego poziomu :)
  • Odpowiedz
Możesz autoryzować płatność czym chcesz, ja autoryzuje PIN'em.


@MolestaEwnement: Samsung Galaxy A3 2017 - by zapłacić wystarczy podświetlić ekran przyciskiem home lub bocznym. Nie ma opcji autoryzacji płatności poprzez PIN, hasło, odcisk palca czy wzór.

nie wiem jakim głąbem trzeba być aby odinstalowanie aplikacji zajęło Ci dwie godziny - u mnie to jest 30 sekund


@MolestaEwnement: Bo aplikacji preinstalowanych na moim samsungu było 15... z czego kilka dało się odinstalować,
  • Odpowiedz