Wpis z mikrobloga

Od 3 tygodni używam służbowego Samsung Galaxy A70, do tego mam prywatnego iPhona 7. Co mogę powiedzieć porównując te dwa telefony? Przede wszystkim, mimo tego, że Samsunga mógłbym używać z dwoma numerami to na pewno nie zrezygnuje z iPhona. Dlaczego? Kilka powodów:
- odblokowywanie telefonu. Mimo, że w A70 mam skonfigurowane dwie opcje czyli rozpoznawanie twarzy i skaner odcisku w ekranie, to żadna z nich nie działa nawet podobnie szybko jak TouchID w iPhonie. Czas odblokowywania na Samsungu jest średnio 3-4 razy dłuższy niż na iPhonie, a czasem zdarza się, że 10 sekund się męczę aż w końcu i tak nie ogarnie i muszę wpisać kod. Ogromna bolączka i raczej nic tego nie poprawi.
- ApplePay i ogólnie bezpieczeństwo. Odkąd zacząłem używać ApplePay praktycznie nie wykorzystuje innej formy płatności. Jest to mega wygodne, nie potrzeba PINu, można płacić w internecie. Do płatności Googla nie mam przekonania, choćby samo to, że skanowanie linii papilarnych trwa dłużej i pewnie przez to płatności też byłyby bardziej problematyczne. Po za tym Androida łatwiej zhackować niż iOS co stwarzałoby kolejną obawę o moje pieniądze, a do tego dane. Samsung też będzie pewnie krócej wspierany, przez co aktualizacje z łatkami zabezpieczającymi nieuprawniony dostęp też przestaną się pojawiać.
- wielkość ekranu. Mimo tego, że obraz na AMOLEDZIE wygląda cudownie, to obsługa telefonu jedną ręką często jest problematyczna, bo jest on po prostu za duży. Rozmiar 7ki idealnie do mnie trafia, ale nawet jak przez miesiąc używałem Xa to obsługiwało się go wygodniej niż A70. Ktoś powie - no dobra, możesz wybrać mniejszy model Samsunga. Ok, ale chciałbym jednak mieć w miarę topowy model danej marki, a topowych Samsungów w kompaktowych rozmiarach raczej nie ma.
- aparat. Tutaj teoretycznie Samsung z trzema obiektywami powinien deklasować starą 7kę. O ile szeroki kąt faktycznie robi robotę, o tyle w trybie normalnych zdjęć już takiego szału nie ma, a nawet mam wrażenie, że iPhone ma lepsze odwzorowanie kolorów i lepiej radzi sobie ze zdjęciami w ciemności. Może to tylko moje subiektywne wrażenie, ale tak czy inaczej spodziewałbym się czegoś lepszego porównując aparat z jednym obiektywem do aparatu z trzema.
O kwestii systemu i optymalizacji nie będę się za bardzo rozwodził, bo Samsung jest świeżym modelem, więc jeśli chodzi o szybkość działania to nie ma mu co zarzucić. W iOSie lepiej się odnajduje, ale nie ma się co dziwić, korzystam z niego już prawie 10 lat, pewnie po takim czasie na Andku też byłbym biegły w jego obsłudze.
Podsumowując Samsung mimo wodotrysków jest dla mnie mniej praktyczny od iPhona i jak tylko T-Mobile albo Play wprowadzą e-sim to będę namawiał przełożonych na sprzedaż Samsunga i przesiadkę na Xra nawet jeśli miałbym dołożyć z kafla do interesu.
#android #ios #samsung #apple #iphone #bojowkaandroid #bojowkaios
  • 37
  • Odpowiedz
@NashBridges: @feber: @ruum: patrząc na aktualne ceny A70 i porównując je z aktualnymi cenami iPhona 7 to raczej jest słuszne porównanie. Ok porównuje średniaka z flagowcem, ale z flagowcem, który miał premierę 3 lata temu, ze średniakiem z tego roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adizj: kurde to u mnie w chińskim sredniaku, Lenovo P2 ten czytnik linii działa dużo lepiej niż w Samsungu. Nawet lepiej niż w IPhone 6
  • Odpowiedz
@dwa_koty_kastrowane: ale dlaczego mam porównywać ceny telefonów w momencie premiery jeśli różnią się 3 lata? Obecnie ceny są zbliżone, a jak ktoś teraz kupuje telefon to raczej patrzy na ceny dziś, a nie na cenę iPhona 3 lata temu.
@ruum: to powiedz mi czym ten S7 jest lepszy od A70, co by mnie bardziej do niego przekonało?

Widzę, że syndrom wyparcia u androidowców bardzo silny.
  • Odpowiedz
Po za tym Androida łatwiej zhackować niż iOS


@adizj: poza tym, że nie potrafisz pisać po Polsku to jeszcze robisz #!$%@?ę z logiki xD
poza tym, wyplułeś z siebie listę swoich przyzwyczajeń jako argumenty za srajfonem a przeciw adnroidowi (mówiąc tylko i wyłącznie o jakimś Szajsungu xD)
św. Tomasz widzi
  • Odpowiedz
@ruum: https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/samsung-galaxya70-vs-samsung-galaxys7/
Nieznacznie większe taktowanie procesora, mniej RAMu, mniejszy ekran, mniejsza bateria, aparatu akurat w tym porównaniu nie ma, ale na papierze pewnie też lepszy. Faktycznie ten mocarz S7 zjada A70 na śniadanie. I kto tu robi #!$%@?ę z logiki?

@TwojStaryToKorniszon: argumentum ad personam zawsze spoko jak się nie potrafi udowodnić swoich racji xD to udowodnij mi, że to co napisałem nie jest prawdą i wszyscy eksperci od cyberbezpieczeństwa nie
  • Odpowiedz
@ruum: proszę bardzo masz jeszcze porównanie aparatów
A70: Wbudowany aparat cyfrowy 32 Mpix

Rozdzielczość głównego aparatu 7680x4320

Zoom cyfrowy 8x

Przedni aparat 32 Mpx

S7: Rozdzielczość aparatu Dual Pixel 12.0 Mpix

Jasność aparatu f/1.7

Rozdzielczość przedniego aparatu CMOS 5.0 Mpix

Oj chyba wychodzi, że aparat w A70 też powinien być lepszy. A jakoś dalej nie robi szału w porównaniu ze starym iPhonem.
  • Odpowiedz
ale dlaczego mam porównywać ceny telefonów w momencie premiery jeśli różnią się 3 lata


@adizj: sam sie tu wlasnie zaorales, dziekuje, dobranoc. Porownanie z dupy. Analogicznie VW Up! z 2015r ma aktualnie taka sama cene jak 15letni Bentley. Nadal uwazasz ze porownywanie tych aut ma jakis sens?
  • Odpowiedz
@dwa_koty_kastrowane: jak już odnosimy się do analogii samochodowej, to wykopki często porównują kilkuletnią klasę wyższą z nowymi samochodami z niższych półek. Twój przykład jest skrajny, mój nie. Jeśli ktoś ma budżet 1500 PLN na telefon, to nie ma w tym nic dziwnego, że będzie rozważał zakup nowego Samsunga lub starszego iPhona.
  • Odpowiedz
Faktycznie ten mocarz S7 zjada A70 na śniadanie. I kto tu robi #!$%@?ę z logiki?

@adizj: Dalej Ty ¯\_(ツ)_/¯
https://www.notebookcheck.net/Adreno-612-vs-Mali-T880-MP12_9876_7237.247598.0.html
Już lepiej nic nie porównuj jak zapominasz o drugim najważniejszym układzie w całym sprzęcie i o tym, że taktowanie procesora też nie gra pierwszych skrzypiec, bo są różne rdzenie o różnej wydajności i nawet ten sam zegar nie gwarantuje, że dwa różne procesory działałyby tak samo xD
  • Odpowiedz
@Koloses: dobra, tylko jeszcze taka jedna kwestia. Czy ja w jakimkolwiek momencie przyczepiłem się do tego, że A70 działa za wolno? To po co mi wrzucasz porównanie procesorów graficznych, jak to nie ma żadnego wpływu na moje odczucia z używania telefonu. To jest właśnie sedno androidziarzy, którzy spuszczają się nad cyferkami i benchmarkami i nie dopuszczają myśli, że dla kogoś ważniejsza może być wygoda użytkowania.
  • Odpowiedz
@adizj: Zacząłeś porównywać parametry obu telefonów i na końcu stwierdziłeś, że S7 wcale nie jest taki lepszy od A70 co jest wierutną bzdurą, bo nawet taktowanie procesora != wydajność, która za to przekłada się na wygodę użytkowania. Chcesz robić rzetelne porównianie to porównuj flagowce z flagowcami i to najlepiej z tego samego roku zamiast brać do porównywania szrota z bieżącego, w którym producent musiał iść na kompromisy, których na papierze też
  • Odpowiedz