Wpis z mikrobloga

@elemelek20: z 5 dni po 8h; miałem duże nadzieje co do tego modelu ^^ ale okazuje się że z inżynieryjnego punktu widzenia ta "broń" nie ma sensu - więc straciłem zainteresowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Intellectually_superior: nie jest ergonomiczna; z tak krótkiej lufy nie ma mowy o jakiejkolwiek rozsądnej penetracji pancerza; kolba składana w korpus - przerost formy nad treścią; szyny mocujące o błędnej geometrii ale z magnesami xD; mechanizm zrzucania magazynka - by wyglądał fajnie; złe proporcje całej konstrukcji jak się zaczyna rozkminiać mechanikę która musiałaby wejść do środka - podejrzewam że osoba która to projektowała u redów zrobiła krzyżówkę Kriss Vectora; Barreta i AUGa
inzynierBek - @Intellectually_superior: nie jest ergonomiczna; z tak krótkiej lufy ni...

źródło: comment_O1ut0Tit5wGuCe5VuXKFC8UG9TI6YBGf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: odsyłam do źródeł


As the Mach number is a dimensionless quantity rather than a unit of measure, with Mach, the number comes after the unit; the second Mach number is Mach 2 instead of 2 Mach (or Machs)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mach_number

Taka bystra osoba powinna wiedzieć co i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@inzynierBek Wolałem się upewnić. W takim razie nie jest prawdą, że maksymalna prędkość pocisku z
  • Odpowiedz
@inzynierBek: Odkopię starocia, bo zapomniałem odpisać.

Nie ma znaczenia jaka jest żywotność lufy i jak powszechnie są stosowane. To jest komercyjnie dostępna amunicja, a zatem da się ją kupić. A przypominam, że temat zaczął się od tego, że napisałeś bzdurę, cytuję:

teoretyczny limit prędkości dla broni lufowej to coś ok. Mach 2


Pokazałem Ci zatem komercyjnie dostępny kaliber rozpędzający się do Mach 4.1. I tak, pomyliłem się w obliczeniach o Mach
  • Odpowiedz