Wpis z mikrobloga

mireczki zna się ktoś tu na necie?
zmieniałem umowę i dostałem od operatora router zte-f680 ale nie dostałem hasła do admina przez co nie mogę nic zrobić z nim. Próbowałem różnych sztuczek, próbowałem telnetu (skubańce tym razem zablokowali port) więc myślę o hard resecie, ale nie wiem czy jest to bezpieczne? tzn czy nie ma tam jakichś danych logowania czy coś (ostatnio konfiguracji potrzebowałem przy adsl tam się wpisywało dane), generalnie czy net po resecie nie przestanie działać?
#it #sieci #internet #isp #swiatlowod #swiatlowody
  • 5
  • Odpowiedz
@ktoosiu: jak chcesz grzebać w routerze, to kup sobie swój i podłącz kablem. Szczególnie w technologii GPON dawanie danych dostępowych klientom jest wysoce nieodpowiedzialne i raczej mało który ISP tak robi. Jak dasz do fabrycznych to jeśli ISP nie ma ACS, na pewno stracisz dostęp do neta. A jak ma, to wróci z aktualnymi ustawieniami.
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: Dlaczego uważasz danie usera/hasła do PPPoE i numeru VLANu klientowi jest wysoce nieodpowiedzialne? :) Dla mnie wysoce nieodpowiedzialne jest konfigurowanie ONT przez TR-069, które jest ekstremalnie dziurawe. Nie mówiąc o tym, że niektóre osiedlówki co stały się dostawcami GPONu potrafią wystawić telecomadmin/admintelecom na świat;)
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: I praktycznie wszystkie biedakablówki co przeszły na GPON robią sobie jaja, wykupujesz umowę na 2 lata z dzierżawą super hiper routera i zewnętrznym IP, po czym okazuje się, że nie da się zmienić hasła do wifi albo przekierować portu. Podłączysz swój router to masz podwójny NAT. Jak ustawienia WANu i gniazd VoIP są takie tajne i krytyczne, to może wypadałoby przekonfigurować ONT tak, żeby tylko telecomadmin (w przypadku Huaweia) mógł
  • Odpowiedz