Wpis z mikrobloga

"Kapitalizm nieznany ideał" Ayi Rand:
"Aby racjonalna strona dowolnej kontrowersji mogła zwyciężyć, jej cele muszą być zrozumiale; nie ma ona nic do ukrycia,
gdyż rzeczywistość jest jej sprzymierzeńcem. Natomiast strona irracjonalna musi oszukiwać, mamić, kręcić, ukrywać swoje cele. Mgła, trzęsawisko, ślepota nie są narzędziami rozumu, lecz irracjonalności.

Do zniszczenia nie potrzeba żadnej myśli, wiedzy, wytrwałości,
aby tworzyć, nieodzowne są: konsekwentny namysł, ogromna wiedza, nieugięta wytrwałość.
Każdy błąd, każde przeoczenie, każda sprzeczność sprzyjają destrukcji;
tylko rozum i logika potrafią konstruować. Negatywność domaga się nieobecności
(ignorancji, impotencji, irracjonalności), pozytywność domaga się obecności (wiedzy, skuteczności, myśli).

Szerzenie się zła jest symptomem próżni, ilekroć ono zwycięża,
dzieje się tak wskutek moralnej porażki tych, którzy nie chcą uznać faktu,
że nie może być kompromisu co do podstawowych zasad.
„Jeśli ktoś szuka kompromisu między jadłem i trucizną, zwyciężyć może tylko śmierć. Jeśli ktoś szuka kompromisu między dobrem a złem, tylko zło może na tym zyskać.”(Atlas zbuntowany)”

#antykapitalizm #filozofia #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #takaprawda #lewacyniezrozumieja
  • 14
  • Odpowiedz
Szanowny @Yukio_Mishima, wiadomo o czym pisała, patrz na tytuł. Każdy socjalista kłamie i kręci, manipuluje emocjami. Widziałem już wiele debat, i nic dobrego o tych "ludziach" nie mam do powiedzenia, tfu, socjaliści mają nie poklei.
  • Odpowiedz
Szanowny @Yukio_Mishima, w sensie, że każdy może go podciągnąć pod siebie? Myślę, że lewacy jednak wiedzą chociaż tyle, że nie są zbyt roztropni, a nie czekaj w końcu to lewacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
w sensie, że każdy może go podciągnąć pod siebie?


@pyroxar: Dokładnie tak. Być może są jakieś subtelne znaki, że chodzi o wartości wolnościowe, ale ja nie widzę takich które wskazywałyby wyłącznie na nie, jeśli wyjmiemy ten fragment poza kontekst autorki.
  • Odpowiedz