Wpis z mikrobloga

Hej, czy istnieje gdzieś w necie prosty tutorial do REST API Allegro w Visual Studio (C#)?

Mam dość dużo aukcji na koncie i chciałbym sobie machnąć mały programik do pilnowania ich. Sam jedynie umiem zrobić programy wyświetlające tabelki, obrazki czy do operacji na plikach w Windowsie i zupełnie nie mam pojęcia o czymkolwiek związanym z sieciami. A internetowe tutoriale jakie widziałem pomijają kupę rzeczy i się gubię, tutek na stronie allegro o rest api przykładowo jest zrobiony w php i nie wiem jak go przetłumaczyć do C#.
Czyli coś takiego jak tu, tylko aktualne ;p
https://4programmers.net/C_sharp/Artyku%C5%82y/SOAP_w_C_sharp_na_przyk%C5%82adzie_Allegro_WebAPI

W skrócie chciałbym coś co by mi jasno i po kolei pokazało jak się zalogować na konto, pobrać listę wystawionych aukcji, pobrać listę sprzedanych przedmiotów i wyświetliło te dane. W projekcie Visual Studio.

Ktoś coś?

#programowanie #allegro #csharp #naukaprogramowania
  • 9
@Jaffar0: Kiedyś pracowałem przez chwile w firmie gdzie sprzedawali dużo rzeczy na allegro i korzystałem z programu EasyUploader. Zainteresuj się nim bo myślę, że ma takie opcje jakie Cię interesują.
@Jaffar0: Zainteresuj się:
- swagger-codegen (wygeneruje Ci potrzebne klasy)
Musisz jedynie zrobić sobie sam autoryzację której Ci nic nie wygeneruje.
Gdzieś na github-a allegro-wego ktoś wrzucił przykładowe uzyskiwanie tokenu dostępowego w C#
Dzięki za linki ale jak pisałem - nie mam zielonego pojęcia o co tam chodzi. :P
Dlatego podałem link do tamtego tutoriala na 4programmers bo to jest dokładnie to co by mi pomogło.
@ronek22: O i to jest ciekawe. Co prawda wygląda na o wiele bardziej skomplikowane niż jestem w stanie zrozumieć ale postaram się to powoli przejrzeć i może zapali mi się nad głową żarówka i będę mógł coś zacząć. Dzięki!