Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, na kogo głosować?

#pis - z ich socjalistycznymi zapędami trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy, bo cofną nas do poziomu Grecji i sądzę że są w stanie taki plan wykonać w ciągu kolejnej kadencji. Program wyborczy - rozdawnictwo, ratowanie pekaesów, nie, dzięki.

#platformaobywatelska / #koalicjaobywatelska - "Bóg Honor Ojczyzna / Bób Hummus Włoszczyzna", nawet ciężko skomentować poczynania ich "sojuszników". Program: naprawianie tego co zepsuł PiS (tajemnicza "odbudowa praworządności"), rozdawanie pieniędzy na całego - szczycą się tym że wymyślili 500+ i dadzą na pierwsze dziecko, obniżka podatków i ZUS (jak rządzili 8 lat to nie dali rady i mimo obietnic obniżania podatków je podnosili ale teraz na pewno się uda!).

Lewica / #wiosnabiedronia / #razem / #lsd - no tych to już całkiem po$#!$%@?ło, naobiecywali więcej niż PiS i PO razem wzięte, autobus w każdej gminie, komisja prawdy i pojednania (Orwell przewraca się w grobie), do 30 dni czekania do lekarza specjalisty, podniesienie płacy minimalnej do 3500 zł, no i nie zapominajmy o darmowych biletach po całej Europie dla każdego do 26 roku życia oraz walce z gwałceniem krów. A to tylko Wiosna. Do tego znana nam dobrze do 1989 ekipa z SLD, milion mieszkań w 10 lat, niemal darmowe leki na receptę, blablabla. #pdk

#konfederacja / #korwin - obniżenie podatków, benzyna po 3 zł, ochrona życia od poczęcia (kek), likwidacja PIT, dobrowolny ZUS, szybkie sądy, silna polska armia, koniec zaśmiecania kraju, "smog wymyślili zieloni", "lgbt jest większym zagrożeniem niż efekt cieplarniany", "hitler w co drugim zdaniu", mam wrażenie że jak Korwin dorwie się do sterów to mimo dobrych chęci i sensownych postulatów zrobi tu taki #!$%@? jakiego jeszcze nie było, sama likwidacja PIT i dobrowolny ZUS jest po prostu niemożliwa do załatania choćbyśmy zwolnili wszystkich urzędników i polityków oraz #!$%@? VAT 25%, już nie wspominam o obniżeniu cen paliw o połowę. Także obiecanki na poziomie Wiosny, do tego Korwin z roku na rok jest coraz mniej "medialny" i zaczynam powątpiewać w jego procesy myślowe. Do tego to będzie głos stracony, głosuję na tę opcję od zawsze i #!$%@? z tego, nie można gadać takich bzdur w TV i liczyć że się przeskoczy próg wyborczy. Jednego jestem pewien - kłamią w programie na maksa, nie zrealizują go bo to nierealne. Niby mają w sondażach 7,5% i po cichu liczę na to że jakby doszli do władzy to nie spełnią swoich postulatów i zrobią coś dobrego, tylko ciężko mi powiedzieć co. Pewnie finalnie i tak będzie 2%.

#psl / #kukiz - naobiecywali ziemi za złotówkę dla młodych, 50 000 zł dotacji na start dla młodych przedsiębiorców, dobrowolny ZUS dla przeciębiorcy, darmowe leki ale przy tej konkurencji to za mało naobiecywali ;) Kukiz się sprzedał, koalicja raczej "nie na te czasy", ich program w ogóle do mnie nie przemawia (#!$%@? ile jeszcze można dawać młodym i tylko młodym), stare mordy o nienajlepszej reputacji.

Reszta partii to jakiś ogon i nie wejdzie.

Mamy jakikolwiek wybór mireczki? :( Na kogo Wy głosujecie i dlaczego? Wydaje mi się że PiS znowu będzie miał większość a to mój najgorszy koszmar, nawet nie chodzi o sam PiS ale lepiej dla nas jak jedna partia nie rządzi samodzielnie, niezależnie od tego kto wygra...

#wybory #wybory2019 #programwyborczy #polityka
  • 16
@Silvestre_Cucumeris: Ja głosuję w Warszawie na Pawła Kasprzaka (jedyny znany mi cżłowiek po "mojej stronie" z jakąś wizją polityczną, a nie "jak powiemy ze PiS jest zły i obiecamy więcej niż tamci, to na nas zagłosują") do Senatu i na Bożenę Przyłuską (motor Kongresu Świeckości, niesamowicie pracowita babka pchająca to, co jest dla Polski cywilizacyjnie ważne) do Sejmu.

PiS, obawiam się, będzie miał większość i wtedy ważniejsi będą pojedynczy parlamentarzyści chętni
@Silvestre_Cucumeris: mój głos leci na #konfederacja bo mówią zupełnie innym językiem niż pozostałe partie z bandy która kisi w sejmie od 89' i nawet dłużej, zamiast przekupywać ludzi ich własnymi pieniędzmi w stylu SLD i PiSu chcą zderegulować gospodarkę i obniżyć podatki, nie są dla mnie idealni szczególnie światopoglądowo i przez osobę #jkm ale gospodarczo to totalnie inny biegun więc dlatego w październiku wybiorę listę numer 4.
@Silvestre_Cucumeris: źle do tego podchodzisz. Polityka i wybory to nie jest koncert życzeń tyko zwykła kalkulacja. Nie patrz na obietnice,
tylko odpowiedz sobie na pytanie, kto wejdzie i jaką będzie miał siłę:

pis - wejdzie na pewno i spokojnie zdobędzie większość

po - wejdzie, z drugim wynikiem, ale żeby rządzić, będzie musiało stworzyć koalicję

psl + ciastkarnia - raczej wejdą, ale nie wiadomo, czy dadzą radę wejść w układ z po
@Silvestre_Cucumeris: #korwin fakt, że w niektórych sprawach społecznych ma dość głupie poglądy, ale ma przynajmniej w miarę mądre gospodarcze. Rządzić i tak nie będzie, ale jakby zdobył np z 10% to mógłby mieć mały wpływ na niektóre ustawy, blokowac jeszcze większe rozdawnictwo, ale i tak nie miałby takiej mocy, żeby zrobić polexit, czy wprowadzać jakieś durne społeczne poglądy w życie. Dlatego mój głos dostanie.
@MostlyRenegade: wchodzenie w układy nie polega na lubieniu się lub nie. Jeżeli jakaś strona nie będzie miała większości to nic nie zrobią bez przekonania kogoś jeszcze i będą musieli zabiegać o mniejsze partie.
konfederacja - jeśli jakimś cudem wejdą, bedą mieli gówno do gadania, bo nikt z nimi w układy nie będzie wchodził.


@MostlyRenegade: w takim razie to nie do końca jest prawda. Jeżeli wejdą, będą mieli realny wpływ na politykę
Polityka i wybory to nie jest koncert życzeń tyko zwykła kalkulacja. Nie patrz na obietnice,

tylko odpowiedz sobie na pytanie, kto wejdzie i jaką będzie miał siłę:


@MostlyRenegade: Dlatego upieram się, że ważny jest plan B. "Co mi da obecność w parlamencie tego gościa czy tej partii jeśli będzie w mniejszości".
Na pewno nie ma sensu kierowanie się wyłącznie programem i obietnicami.


@MostlyRenegade: Oczywiście. Bo każda partia daje taki program, jakby miała rządzić. A co jeśli nie będą rządzić? Ano, o tym nikt nie mówi.

Dlatego chcę Kasprzaka - ja wiem, że jemu się przyda immunitet i inne narzędzia senatora, nawet jeśli będzie sam w Senacie. Przypuszczam (nie wiem na pewno, bo jej aż tak dobrze nie znam), że Przyłuskiej przydadzą się