Wpis z mikrobloga

Jak mam się zachować w sytuacji gdzie nie mogę przyjść do pracy, jestem w grafiku, a rozmowa z szefami nic nie daje - każą przyjść. Posiadam umowę o pracę i aktualnie 0 dni urlopu. Mam bardzo poważny powód i jeśli będę zmuszony to po prostu nie przyjdę do pracy. Wtedy najprawdopodobniej wleci dyscyplinarka, jakie mogą być konsekwencje takiego rodzaju zwolnienia i czy mam w ogóle jakieś wyjście z sytuacji? #pracbaza #praca #pomocy
  • 155
@HotKoreanGrill mam wrażenie, że 3/4 wykopków to ameby umysłowe () Zamiast człowiekowi pomóc, to mu jeszcze będą #!$%@?ć. W kodeksie pracy istnieje coś takiego jak urlop na opiekę nad członkiem rodziny. Nie wiem na ile masz sformalizowany związek z dziewczyną, ale warto spróbować. Jeżeli powołasz się na konkretne artykuły, to Twoim pracodawcom zapewne zmięknie faja.

Zasiłek opiekuńczy, a co za tym idzie – prawo do zwolnienia od pracy
@Relewantna @DellConagher wyobraźcie sobie, że nie każdy jest waszym #!$%@? kolegą/koleżanką z pracy. OP wykorzystał swój urlop zgodnie z kodeksem pracy, a teraz przytrafiła mu się sytuacja losowa, której nie był w stanie przewidzieć. Jestem ciekaw jakbyście się poczuli gdyby to was w trudnej sytuacji życiowej jakiś random oskarżał o cwaniakowanie itp. Nigdy nie wiesz co przyniesie ci jutro, dlatego nie zachowuj się jak #!$%@? ignorant.
Nigdy nie wiesz co przyniesie ci jutro, dlatego nie zachowuj się jak #!$%@? ignorant.


@bartosz-bartosz: racja, ale myśli się też do przodu - urlop jest do odpoczynku ale logicznie myślący człowiek zostawia sobie 2-3 dni na właśnie losowe sytuacje aby później nie mieć takich problemów jak op że z dnia na dzień nie wie co zrobić, jedyne co może to wnioskować o bezpłatny urlop.