Wpis z mikrobloga

(Wpis nr. 220)
W cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" będzie film sensacyjny wg pomysłu i współ-scenariusza Johna Carpentera, z Tommy Lee Jonesem i Lindą Hamilton w rolach głównych.

"Wschód Czarnego Księżyca" (Black Moon Rising, 1986)

**Były złodziej Quint (Tommy Lee Jones) został wynajęty przez agenta FBI Johnsona (Bubba Smith) do wykradzonia taśmy z danymi obciążającymi pewną podejrzaną firmę. Niestety po zdobyciu taśm zostaje złapany przez strażnika Ringera, bezwzgędnego byłego kolegę. Quint zdołał jednak wcześniej ukryć taśmy w prototypie futurystycznego super samochodu o nazwie "Black Moon", stworzonego przez wynalazcę Earla Windoma. Tymczasem wóz przewożony na wystawę zostaje skradziony przez Ninę (Linda Hamilton), członkinię gangu złodziei samochodów pracującą dla najlepszego złodzieja Rylanda (Robert Vaughn). Teraz, aby odzyskać nagrania, Quint musi odnaleźć Ninę wraz z skradzionym samochódem.


Zwiastun. Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Wschód+Czarnego+Księżyca-1986-4215).

Film on-line, z lektorem na cda. [LINK⇦]

Poprzedni wpis → kultowy, fantastyczny
"Gandahar".

→ #zlotaeravhs ←**
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#filmnawieczor #ogladajzwykopem #gimbynieznajo #akcja trochę #scifi #film

Montago - (Wpis nr. 220) 
W cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VH...

źródło: comment_XnLhPEze7gfKEejaW1gzUBA2zsUJ2ugO.jpg

Pobierz
  • 8
@no_49:
Takie "mroczne" klimaty to prędzej kojarzą się z jakimś "krwawym księżycem" niż "czarnym" ;)

@RozzPl:
Dlatego film określam jako "mało znany" ;)

@SonyKrokiet:
Akurat nigdy się z tym skróconym polskim tytułem nie spotkałem.
Pewnie był taki na "piracie", a ja to znam z legalnej kasety NVC, tej z której plakat wrzuciłem.
Trochę szkoda ze ten wóz był taki kanciasty, przez to bardziej kojarzy się z prototypem napędzanym ogniwami
@Montago: akurat ten skrócony tytuł był używany lata temu podczas emisji filmu na TVP. A co do sylwetki, to powiem tak - chcieli mieć futurystyczne auto, to wzięli klinowaty prototyp ( ͡° ͜ʖ ͡°) zwłaszcza że w latach 70. i 80. klinowate sylwetki uważano za nowoczesne i futurystyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SonyKrokiet:
O emisji w TV albo nie wiedziałem, albo całkiem zapomniałem, bo absolutnie jej nie kojarzę , i tego tytułu.

Kanciasty wóz niby taki przyszłościowy, ale mnie się z tym nie kojarzy/ł :P
Zawsze wolałem jak były bardziej opływowe, z łagodnymi krawędziami, i do tego srebrne - w czasach VHS to była przyszłość XXI w. - a teraz to chyba już XXII ? :D