Wpis z mikrobloga

Kiedyś pod jednym z wpisów, zapytałem robiąca tutaj sobie marketing firmę savio o to, czy są kolejnym importerem sprzętu z CN z naklejonym tylko swoim logo. Wyparli się, twierdząc - że to oni tworzą ten sprzęt, oraz zlecają produkcje pod ich specyfikacje. xD

Przecież tutaj jest identyczna sytuacja jak w przypadku innych firm ściągających kontenery sprzętu z chin, z naklejonym swoim logotypem. Będąc w markecie widzę czajnik elektryczny firmy Esperanza, a obok stoi czajnik firmy Manta, wyglądają 1:1 i mają parametry techniczne 1:1, jedyna różnica to logotyp.

Jak savio twierdzi, że sprzęt produkują pod ich sprecyzowane zamówienie, skoro na rynku już wcześniej był głośnik innego sprowadzacza kontenerów - hykker (ten biedronkowy sprzęt) , który jest identyczny jak super głośniczek o określonej przez dystrybutora specyfikacji na zamówienie od savio?

https://www.hykker.com/sprzet-rtv/glosnik-tekstylny-new-retro/

https://www.savio.net.pl/produkt/bezprzewodowy-glosnik-bluetooth-bs-011/

Celowo kilka wpisów przeczytałem, zawsze podkreślacie, że nie ukrywacie "że produkcja jest zlecana firmom z PRV, ale POD WASZE WYŚRUBOWANE WYMAGANIA I OKRESLONA PRZEZ WAS SPECYFIKACJE". :D guzik prawda, ten sam sprzęt z innym logotypem.

Po co się tak wypierać.

#afera
#savio
@SAVIO_multimedia:
ravau - Kiedyś pod jednym z wpisów, zapytałem robiąca tutaj sobie marketing firmę sav...

źródło: comment_F6sIK8994zXpe8iJxUV5BHFJVuv5N58Y.jpg

Pobierz
  • 168
  • Odpowiedz
@Kakaladze: cuda, tamci za kubki, wychwalali pod niebiosa płyty grzewcze bez płomienia xD

Teraz chwała produkt z chin warty 1/3 ceny, z logiem rzeszowskiego ejpla.

@Taktojaaa: wychodzi na to, że tak. Ja nie widzę nic w tym złego, niech robią brand towarów, ale tych najlepszej jakości. Sam mam klawiaturę i myszkę "Genesis", ale kupując wiedziałem jaki sensor optyczny w niej siedzi, zgodziłem się na taki produkt i jestem prawie zadowolony.
  • Odpowiedz
  • 24
@ravau nawet kontenera nie trzeba. Ostatnio "przerabiałem" temat drukarek etykiet. Jeśli dobrze pamiętam powyżej 5 sztuk można było wybrać, żeby nie miały loga, powyżej 10 własne logo, powyżej 20 indywidualny sterownik ;)
  • Odpowiedz
Od początku byłem przekonany, że to kolejna marka działająca na zasadzie importu + własne logo/grawer. Na logike, wykonanie projektu, prototypu i ostatecznie zlecenie produkcji jakiegoś przedmiotu wiąże się z gigantycznie większym ryzykiem i kosztami. A tak, nie trzeba się o nic martwić, zamawiasz hurtowo i dostajesz inną cenę, potem narzucasz marże i pchasz na rynek. Dziwie się, że dopuero teraz ktoś o tym pisze.
  • Odpowiedz
@ravau: no i pięknie XD to może być początek końca savio na wykopie. Też im pisałem o klonach to nic mi nie odpisywali ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ravau: lol ludzie płacą 200 zł za #!$%@? klawiatur z Chin. Kapitalizm jest wspaniały.

Na stronie mają napisane, że opylają ludziom produkty od wyselekcjonowanych chiń... producentów.
  • Odpowiedz
@pfd3: oni sami myśleli że będzie inaczej, tzn ciągle myślą, aż ktoś w poniedziałek ogarnie o 9:00 ten wpis, o ile odpowiednio dużo plusów uzbiera xD

@Laargoo: może dostał głośnik hykkera, ekhm tzn savio xD

@emitar: wiem, bo pendrivy chciałem z logotypem zamówić z CN, od 5szt już drukują dowolne logo :D

@Adams_GA: działa tak samo jak te z Alibaba za 2$?

@su1ik: kwestia ilości plusów/zasięgu

@
  • Odpowiedz
swiadcza problemy manty czy bankructwo goclevera

@chyzostopy: te bankructwa chyba związane są z ogromną liczbą zwrotów. Kiedyś kupiłem kamerkę samochodową manty, taką najtańszą. Okazało się, że wiesza się na nagrywaniu 1080p. Po prostu zwis taki, że nic nie zrobisz, żaden reset nie pomoże. Jak robiłem zwrot w sklepie, to na miejscu przetestowałem jeszcze 2 i wszędzie ten sam efekt.

I pewnie takich niedorobionych sprzętów, gdzie procedura reklamacyjna przewyższa ewentualny zysk, mieli
  • Odpowiedz
@ravau: panie przecież to ze wygląda tak samo nie znaczy ze bebechy identyczne. Nie no żartuję, gówno chińskie ale jak dawali za darmo to wiadomo że nawet ocet będzie wtedy słodki wiec Mireczki plusowały. Nikt normalny przeciez by na to pieniedzy nie wydał xD
  • Odpowiedz
@simperium: Manta i goclever wyłożyły się na tym ze celowały w zbyt drogą elektronikę. Telewizory, tablety, telefony... Nie ważne jak tanie względem produktów renomowanych marek ale będąc chińskim gównem nie ma szans by to zeszło. Tak jak manta działa właśnie jeszcze dzięki tanim gadżetom do 100 złotych które sprzedają się całkiem ładnie tak goclever w ofercie miał samą droższą elektronikę i to ich położyło całkowicie.
  • Odpowiedz