Wpis z mikrobloga

Kupujesz iPhone'a 6S w 2015 - po czterech latach dostajesz aktualizację do najnowszej wersji iOS 13, która usprawni i przyspieszy Twój telefon, a prawdopodobnie za rok doczekasz się jeszcze aktualizacji do iOS 14. 5 LAT WSPARCIA.

Kupujesz w 2017 flagowego Galaxy S8 i w 2019 nie dostaniesz trzeciej dużej aktualizacji do Androida 10 XDDDDDD

https://www.tomsguide.com/news/samsung-galaxy-phones-android-10-list

#apple #android #iphone #samsung #telefony
  • 93
@rowt: Cooo, z tym akurat się nie zgodzę, bo dostałem na moją J7 2017, zresztą J5 i J3 dostały 2 wielkie aktualizacje, z 7 Nougata do 8 Oreo, a niedawno do 9 Pie więc no, poprawili się ¯\_(ツ)_/¯.
No ale najlepszy też nie jest, bo np. kiedyś taki Ace 4 LTE wyszedł z 4.4.0 i jedyne co dostał to 4.4.2 xD
@ZoNKeR: @egyptianJoe: @KS_Zryw: No dobrze, ale nowe iphony mają 4gb ramu i nadal trzymają apki słabiej niż pierwszy z brzegu Note 10+. Gdzie tutaj jest optymalizacja? Z drugiej strony po co IP dużo ramu, skoro na ios nie ma czegoś takiego jak multitasking?
Z drugiej strony używać 6S w 2019 roku to niezła siermięga.
Warto też dodać, że andek 10 jest słaby. Nie ma w nim ciekawego, oprócz ciemnego
@ZoNKeR: Telefon z 2015 roku w 2019 roku? Na cholerę mi taki złom? Pewnie jeszcze wersja 16GB, żebym nie mógł na nim nic zainstalować xD. Wczoraj pobrałem 11GB muzyki ze spotify na mój 128GB, który pewnie wymienię za 2 lata bo mi się znudzi no ale wiadomo, lepiej 5 lat siedzieć na starym gównie od Apple xD
@ZoNKeR: ktora spowolni Twoj telefon pod przykrywka oszczedzania baterii,zebys kupil nowy. Slyszales o tym?


@KS_Zryw: Wycofali się z tego i użytkownik sam decyduje w ustawieniach czy chce stabilniej, ale mniej potrzebnego zasilania czy na pełną #!$%@?, ale słabe baterie nigdy nie dadzą tylko zasilania, więc telefon może się wyłączyć.
@ZoNKeR: kur...a ludzie... jakbyście nie zauważyli to android ma więcej opcji od ifona, ifon dodaje ustawienia, w androidzie praktycznie nie ma co aktualizować, zwłaszcza z modyfikacjami producentów
5 LAT WSPARCI


@ZoNKeR: Jest w tym wszystkim trochę prawdy. Tyle, że...

Przez te 5 lat gdy używasz swojego "wypasionego" iPhone'a 6S ja kupuję sobie co 1,5r. nowiutkiego flagowca na Androidzie (np OnePlusa) ze wsparciem, sumarycznie płacąc za nie mniej więcej tyle co ty za swojego przestarzałego po tych paru latach iPhone'a

Boli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ludzie są głupi i nadal nie ogarniają że iPhone jest drogi dlatego że apple sam tworzy software oraz hardware, a nie tylko lagujące nakładki na androida które pewnie outsourcują do indii.


@r3solver: Ludzie są głupi i nadal nie ogarniają, że iPhone jest drogi dlatego, że ludzie chcą tyle za niego płacić bo są głupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O, znowu brandzlowanie sie do iphona. Tym razem, że starsze też dostają aktualizacje systemu.

Ej, ajfoniarze - nie stać was na wymianę na nowy model? Przecież sami często piszecie, że iphony to nie telefony dla polaków biedaków, a tu gadacie o swoich ajfonach 5 i 6, które już mają swoje lata. Czyżby nie było was stać na te nowe słuchawki za 3,5k zł w górę? ( ͡° ͜ʖ ͡°
Mam zapasowego Iphone 6s i działa płynnie. Ostatnio wziąłem go na zakupy i płaciłem poprzez touch id Apple Pay. A w tych xiaomi to pewnie nawet nfc nie ma XDD
@ZoNKeR: Ja piedole... Masz ty rozum i godność człowieka ? Kupujesz oneplus 3t i dostajesz po kilku latach aktualizacja do Androida 9 który nie spowalnia ci specjalnie telefonu i nie obcina baterii żebyś był zmuszony do kupna nowego... Nikt ci baranie jeden nie każe kupować Samsunga ale bądź chociaż obiektywny #!$%@? applowska. Idź kup jeszcze podstawkę za 4k i sobie zwal do niej konia bo taka prosta i zajebista
@niepanimaju: mialem iphone i nogdy wiecej. Nie lubie jakos. I jak soe #!$%@? to szkoda. Teraz mam moto g5 chyba juz 2 lata ma. Fajny tel na vzustym andku. Nadal bez zawiech. Acz tel ma blisko zadne znaczenie w mym zyciu. Gdybym mial stara nomie to tez bym nie narzekal s nawet fajnie bo bym od wykopu odpoczal xd
@senseiharanaoko: Mój Iphone 6s z początku 2016 roku za 2300zł, działa lepiej niż telefon mojej matki huawei p30 lite, model z 2019 roku, za 1400 złotych. Dużo osób kupuje iphone dla lansu, ale są też ludzie (tacy jak ja) którzy płacą tyle bo mają długoterminową gwarancję wsparcia, bezawaryjność (miałem kilka androidów i potrafię porównać) i przede wszystkim pewność że taki telefon po 3-4 latach nie będzie do wyrzucenia i nie straci
@yggdrasil: jak ja mogłem przegapić tę falę infekcji Androida, w wyniku której ja i tysiące innych użytkowników smartfonów potraciliśmy hajs z konta, wodę z kranu i punkty Vitay z karty lojalnościowej...

Tak się właśnie nakręca histerię. Że system dziurawy, bezpieczeństwo zagrożone, aplikacje za wolne i tak dalej. A prawda jest taka że od kilku generacji Android wnosi wyłącznie kosmetyczne poprawki xD

Siedźcie sobie w tych foliowych czapeczkach i jarajcie się nowymi
@wilku1984: Rozumiem, że te fejkowe aplikacje banków w oficjalnym sklepie google służące do wykradania danych z kont to urojenia? Sam Android nie odstaje bezpieczeństwem od iOS. Problem jest taki, że do sklepu play możesz sobie wrzucić co chcesz. :)
@yggdrasil: jeśli ktoś jest amebą do tego stopnia że nie odróżnia apek legitnych od fejkowych to Android w żadnej wersji nie uchroni go przed jego własną głupotą xD Tacy ludzie zawsze znajdą sposób żeby dać się komuś wydymać bez mydła...
@wilku1984: Śmiej się, dopóki Ciebie to nie spotka. Kiedyś w pracy mieliśmy szkolenie o phishingu i następnie przez pół roku wysyłano maile i jeżeli był to phishing trzeba było to zgłosić. Jeżeli kliknąłeś w link to miałeś dodatkowe szkolenie. Jakieś 70% wielkiego, globalnego korpo IT nabrało się co najmniej na jeden mail i kliknęło w odnośnik. Oczywiście rozumiem, że TY jesteś miliony razy mądrzejszy od innych i nigdy się nie nabierzesz.
Jakieś 70% wielkiego, globalnego korpo IT nabrało się co najmniej na jeden mail i kliknęło w odnośnik


@yggdrasil: no popatrz, jak to się ładnie pokrywa z procentową ilością kompletnych debili w społeczeństwie ( ͡º ͜ʖ͡º)

TY jesteś miliony razy mądrzejszy od innych


@yggdrasil: zaraz miliony, po prostu skutecznie unikam stoczenia się do poziomu tego motłochu który stanowi powyższe 70% xD Nie jest to jakoś szczególnie
@ZoNKeR: ja dostałem aktualizację na służbowego SE. Zapieprza jak rakieta. Już widzę jak ktoś z prawie czteroletnim, budżetowym Androidem jest w stanie płynnie funkcjonować.