Wpis z mikrobloga

Kupujesz iPhone'a 6S w 2015 - po czterech latach dostajesz aktualizację do najnowszej wersji iOS 13, która usprawni i przyspieszy Twój telefon, a prawdopodobnie za rok doczekasz się jeszcze aktualizacji do iOS 14. 5 LAT WSPARCIA.

Kupujesz w 2017 flagowego Galaxy S8 i w 2019 nie dostaniesz trzeciej dużej aktualizacji do Androida 10 XDDDDDD

https://www.tomsguide.com/news/samsung-galaxy-phones-android-10-list

#apple #android #iphone #samsung #telefony
  • 93
@KS_Zryw A Ty widziałeś iOS w akcji na starszych modelach czy czytasz nagłówki? iOS 12 na 6S dopóki go miałem śmigał naprawdę dobrze jak na 3-letni telefon, o Androidzie nie można powiedzieć tego samego po roku. Chyba, że wydasz kwotę podobną jak na iPhone na Androidowego flagowca, a potem producent Cie opluje po dwóch latach, żebyś kupił nowego flagowca. Super deal bulwo.
@ZoNKeR: iOS, który jest tworzony do ilu rodzajów urządzeń? 2-3? iPhone, iPad, coś jeszcze? Porównujesz dedykowany system do Androida, który jest napisany tak, by chodził zarówno na flagowcach jak i budżetowcach za 200 zł. Wszystko ma swoje wady i zalety. Gdybym chciał telefon, który będzie mi służył przez wiele lat, to kupiłbym albo starą nokię, albo iPhone. Ale ja lubię grzebać w systemie, wgrywać własne romy, rootować, stosować moduły xposed. Będę
@kxxxl: To nie jest kwestia tego, czy stać czy nie stać. Raczej kwestia musu, bo wsparcia już nie ma, a telefon nie zapiernicza jak w dniu premiery. Iphone działa niezmiennie dobrze wraz z upływem lat przez które jest wspierany. I jak kogoś stać to sobie zmienia na nowy. Ale jest ta właśnie różnica, że w okresie wsparcia który wynosi 4-6 lat nie musi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CoJaNaTo jeśli ktoś nie ma wymagań co do płynności systemu to faktycznie może sobie trzymać iPhona przez ile lat tylko chcę, mnie ten powolny system irytował więc zamieniłem na Androida.

Poza tym co któraś aktualizacja znacznie spowalniała działanie tego systemu więc to nie są same plusy że ma wsparcie tak długo.