Wpis z mikrobloga

Mam wynajęty z ubezpieczalni pojazd który będę rozliczał w ramach OC sprawcy. Swój pojazd zamierzam naprawiać samemu. Do kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy, do dnia w którym otrzymam odszkodowanie na swoje konto?
#ubezpieczenia
  • 5
@meloon: W kalkulacji określony jest technologiczny czas naprawy przewidziany przez producenta. Po otrzymaniu kalkulacji możesz sobie doliczyć ze 2 dni na znalezienie warsztatu, kolejne 2 dni na zamówienie części, technologiczny czas naprawy z kalkulacji +1-2 dni organizacyjne. Patrzysz na kalendarz i doliczana do tego weekendy. Jak ładnie uzasadnisz i nie przesadzisz z ilością to wszystko będzie cacy
@Neneszo: @Dundee01: Tyle, że warsztat mieści się na moim miejscu parkingowym a czas pracy został wyceniony na 2 godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym przypadku nie udowodnię, że pojazd był mi jeszcze potrzebny, bo nie będę miał rachunków za naprawę. Nie będzie z tym żadnego problemu?
@meloon: Jeżeli naprawisz samochód we własnym zakresie za odszkodowanie które wyliczyli to nie musisz mieć rachunków. Jeżeli w skład naprawy wchodzi to już masz conajmniej dwa dni. Mimo ze producent przewiduje wykonanie tych prac w załóżmy kilka godzin to tak czy inaczej lakier musi wyschnąć.
@Dundee01: Ok, co prawda naprawa dotyczy motocykla w którym części przychodzą w lakierze fabrycznym i jedyne co trzeba zrobić to zamocować, ale jakoś będę z nimi walczył o ten czas oczekiwania na części.