Wpis z mikrobloga

Na przestrzeni całej edukacji dzieci z religią w wymiarze 2 godzin tygodniowo od początku do końca, otrzymują edukację w wymiarze 564 godzin. Stawia to religię w absolutnym czubie przedmiotów, na które polskie Państwo (rzekomo świeckie) stawia szczególny nacisk. Zostawia daleko z tyłu tym samym takie przedmioty jak Informatyka (386), Historia (372), Geografia (392), nie wspominając o biologii, chemii i fizyce, które łącznie nie są w stanie dorównać wymiarem zajęciom z religii. Musi to szokować! Powtórzę: w Polsce dzieci otrzymują w całym procesie kształcenia edukację z chemii, fizyki i biologii - łącznie na poziomie niższym niż religia. To nie żart.

#religia #neuropa #4konserwy #religia #bekazprawakow #chlewobsranygownem
  • 42
  • Odpowiedz
Biologi, fizyki i chemii nie uczy się w pierwszych klasach z powodu słabej znajomości matematyki, a nie z powodu jakiejś ideologi jak sugerujesz.


@Cierniostwor: biologia na poziomie szkolnym nie wymaga niemal żadnej wiedzy matematycznej.
  • Odpowiedz
  • 1
Tak w ogóle to skoro to religia to dlaczego nie uczą o innych religiach albo po prostu nie zamienia nazywa przedmiotu na chrześcijanstwo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@precz_z_komunia: generalnie jak można nazwać przedmiot 'religia' kiedy jedynym wykładowcą tego czegoś jest ksiądz z pobliskiej parafii. Czy w tym momencie nie powinno się to nazywać KATECHEZA?

To tak jakby historię prowadziła obecne TVP Info i mówiło, że Kaczyński był najlepszym premierem po '90 roku

OH, WAIT....
  • Odpowiedz
@precz_z_komunia: to jest #!$%@? dramat
Od 1 klasy uczą że trzeba się wstydzić własnego ciała, żeby się płaszczyć przed Bogiem, że jak się pomodlisz to Jezusek Cię przyjmie do królestwa bo jesteś jego owieczką
Ja pier kurna dole, jak ja pomyśle w jaki strach mnie wpędzała religia od najmłodszych lat, jakie poczucie winy miałam na każdym kroku, to zdaje sobie sprawę że to mocno wpłynęło na moje życie i bycie
  • Odpowiedz
@precz_z_komunia: uważam że religia to ważny przedmiot w naszej edukacji, ale nie w takiej formie jak to u nas wygląda. Powinno się na tym przedmiocie pokazywać i omawiac każda większą religie, skąd pochodzi, w co wierzy, jak się narodziła itp. Ale to racja, nie powinno to trwać aż tyle godzin.
  • Odpowiedz
@precz_z_komunia: halo halo ale to idolka lewactwa jaka jest Anja Rubik w wywiadzie podczas ASP w 2018 postulowala o to by lekcje matematyki zastapic lekcjami o seksie. Jak to stwierdzila „Dlaczego szkoła uczy o Pitagorasie, a nie o seksie?”
  • Odpowiedz
Zostawia daleko z tyłu tym samym takie przedmioty jak Informatyka (386), Historia (372), Geografia (392), nie wspominając o biologii, chemii i fizyce, które łącznie nie są w stanie dorównać wymiarem zajęciom z religii.


@precz_z_komunia: co? jak to łącznie? religia 564 godz. < 1150 (386+372+392) Ale masz słuszność, gdyby było więcej polskiego lub informatyki to może byś się nauczył składać poprawnie zdania albo używać kalkulatora...
  • Odpowiedz
@precz_z_komunia: W obecnej sytuacji Polski, która jeszcze dopłaca Watykanowi za ruchanie nas w dupę i stawianie kościołów na ziemi kupowanej za bezcen, kilka pokoleń musi minąć zanim mentalność ludzi i państwa w kwestii religii się zmieni. Na szczęście młodzi ludzie otwierają oczy i zaczynają odrzucać między innymi szkodliwy kult "świętego" Wojtyły, a grzechy KK wychodzą na wierzch. Chciałbym doczekać dnia kiedy sukienkowi zostaną opodatkowani.
  • Odpowiedz