Wpis z mikrobloga

@VerttiPL: Poczekaj na lepsze okoliczności, gdy sojusznicy Polski będą mieli konflikty lub się zadłużą i nie będą chcieli przystąpić do wojny. Sprawdź czemu Twoi sojusznicy nie chcą dołączyć. Może są zadłużeni?
  • Odpowiedz
Na screenach jest pokazane dlaczego :(
No to za jakieś 2 lata Francja ma wojnę z Anglią i nie chce dołączyć do wojny jako sojusznik Polski, ale do mojej chcę tylko Moskwa, a to za mało żeby pokonać taką koalicję.
  • Odpowiedz
@VerttiPL: Europka po pewnym czasie staję się nudną kolorowanką, ale są sytuacje do których trzeba podejść nieco inaczej, poczekać na dobrą okazję i ją wykorzystać. Poszukaj sojuszników wśród rywali Polski - być może kebab lub Dania. Ogólnie możesz zawrzeć sojusz ze Szwecją i zawołać ją do wojny, w której Ty nie zamierzasz brać udziału, a Ty w tym czasie wypowiesz wojnę Polsce. Ogólnie bardzo polecam idee dyplomatyczne - z łatwością możesz
  • Odpowiedz
@VerttiPL: Europka po pewnym czasie staję się nudną kolorowanką, ale są sytuacje do których trzeba podejść nieco inaczej, poczekać na dobrą okazję i ją wykorzystać. Poszukaj sojuszników wśród rywali Polski - być może kebab lub Dania. Ogólnie możesz zawrzeć sojusz ze Szwecją i zawołać ją do wojny, w której Ty nie zamierzasz brać udziału, a Ty w tym czasie wypowiesz wojnę Polsce. Ogólnie bardzo polecam idee dyplomatyczne - z łatwością możesz
  • Odpowiedz
@VerttiPL: Podstawowe pytanie brzmi - czemu nie tworzysz Prus?

Mam też cholerny problem, z państwami niemieckimi, bo nie mogę ich podbić z powodu ewentualnej wojny z Austrią


Nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Zjedz najpierw Danię, podbij Niderlandy, poczekaj na lepsze okoliczności to i z Polską sobie poradzisz.
  • Odpowiedz
@VerttiPL: Poprawianie stosunków też pozwala unikać koalicji, dopóki masz pozytywne relacje z krajem ten nie wejdzie do koalicji mimo np 80 czy 100 AE. Z poprawy masz +100 do relacji, a zawsze można dorzucić trochę złota, więc zamiast cap 50AE możesz utrzymywać po 100AE, a z dyplomatycznymi jest to jeszcze prostsze. Po pewnym czasie stajesz się na tyle silny, że już wiesz - AE to tylko liczba. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Mam też cholerny problem, z państwami niemieckimi, bo nie mogę ich podbić z powodu ewentualnej wojny z Austrią


@bezczelny_klamca: Austria ma gwarancję w państwach Niemieckich. Prus nie tworzę, ponieważ brakuję mi technologii administracyjnej, mój poziom to 10
  • Odpowiedz
@VerttiPL: Niemożliwe, że Austria zagwarantowała niepodległość całemu cesarstwu. Może po prostu nie masz CB na te państwa, wtedy Austria może się włączyć. Przy ważnym CB nie zrobi tego, o ile nie jest sojusznikiem tych państw. Wbij 10 admin, twórz Prusy i postaraj się o CB.
  • Odpowiedz
@VerttiPL: W takiej sytuacji możesz spróbować atakować litwę, a nie polskę, twoi sojusznicy mają z nią inne stosunki, więc jest szansa, że dołączą, a wojna będzie dokładnie identyczna (to samo się tyczy sojuszników polski, argumenty za i przeciw dołączeniu będą się inaczej kalkulować,więc może któryś nie dołączy), a skoro są pod polską, to efekt będzie taki, jakbyś atakował bezpośrednio polaków.
  • Odpowiedz