Wpis z mikrobloga

Mirki, jest ktoś kto studiował lub studiuje leśnictwo?
1) Czy faktycznie jest tak trudno o pracę w lasach państwowych bez znajomości?
2) czy podleśniczy w pracy spędza całe 8 godzin na nogach, czy też są dni gdy tylko jeździ po lesie i sobie obserwuje czy nic się nie dzieje? Ma też trochę papierkowej roboty? Ważne to dla mnie bo mam małe problemy z nogami i trudno byłoby mi chodzić cały dzień.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

#lesnictwo #uniwersytetrolniczy #lasypanstwowe #matura #studia #ur #wydziallesny #lasy`#sggw #pracbaza
  • 10
@Aureliusz365

1) i tak i nie. Nepotyzm istnieje jak i wszędzie. Ale jak ktoś jest dobrym pracownikiem i sprawdzi się na stażu i dobrze zakręci, to pracę znajdzie. Jednak liczba etatów jest ograniczona i ustalana przez górę. Nikt nie wyczaruje magicznie komuś stołka dlatego nie ma sensu pchać się na staż tam, gdzie wiadomo że roboty prędko nie będzie. Prosta sprawa.

2) Leśniczy i podleśniczy mają zadaniowy system pracy, nie pracują od
Tak sobie obserwuję stronę lasów państwowych i dostrzegam tylko takie ogloszania o pracę: kucharz, sekretarka i operator maszyn, a ogłoszeń dla leśniczego/podleśniczego nie ma.

@nama: 1) znasz jakieś przyklady stanowisk pracownikow biurowych w Lasach państwowych, które umożliwiają pracę w terenie? Pytam się o to bo za rok kończę licencjat z ekonomii
@Aureliusz365 tylko co Ty bys chciał po tej ekonomii robić w LP? Co najwyżej może jakiś etat w księgowości. Ludzie bez wykształcenia leśnego to jest promil.

Co masz na myśli umożliwiaja pracę w terenie? Specjaliści którzy pracują w Nadleśnictwie zawsze prędzej czy później maja do załatwienia coś w terenie. Z biura nie wychodzi tylko sekretarka czy księgowa.
@Aureliusz365 ogłoszeń dla podleśniczego czy leśniczego nie ma wiele, bo to nie praca w sklepie odzieżowym dla studentów, tylko zdecydowanie stabilna fucha. Dla przykładu moje nadleśnictwo ma 14 leśnictw (os stycznia będzie 13). Każde leśnictwo ma jednego leśniczego. Podleśniczych jest ciut mniej (11). To trochę mało ludzi jak na jakieś wielkie rotacje ¯_(ツ)_/¯
@nama: orientacyjnie jaki procent ludzi po stazu dostaje prace? Wiem ze najlatwiej jest wlasnie dostac prace od razu po stazu
jak sobie poradzili na rynku pracy koledzy ze studiow?
przepraszam za brak polskich znakow
@Aureliusz365 no ciężko mi powiedzieć ile procent :D ponad 400 nadleśnictw, dyrekcje regionalne a ja na podstawie jednego nadleśnictwa mam coś powiedzieć :D nie porwę się na to, wybacz

Nie za bardzo utrzymuję kontakty z ludźmi że studiów. Tu też nie pomogę
@nama: Ostatnie pytanie :D jeśli nie dostanie się pracy po stażu i zaczynamy jeździć po nadleśnictwach w poszukiwaniu pracy, to co wtedy jest brane pod uwagę? Mam na myśli czy po prostu liczy się ogólne wrażenie wywarte przez kandydata, czy bardziej opinia z odbytego stażu, czy też może ma jakiś test do rozwiązania i wybiera się na jego podstawie najlepszego kandydata.