Wpis z mikrobloga

Okej, mamy nowy sondaż i jeden problem. Nowy Kantar i 5% dla #konfederacja . Poprzednie dwa sondaże to: 2% kantar i 6,32% IBPS. Aktualizujemy naszą prognozę! Do obliczeń wykorzystałem dane zgromadzone na stronie ewybory. Wzrost poparcia można policzyć na dwa sposoby i tu mamy problem. Jeśli policzymy z sondażem Kantaru (tym 2%) to mamy równanko:
p = 0,0237D - 1,5362 a to oznacza, że w dniu wyborów (D=286) poparcie dla konfederacji wynosić będzie: 5,242% z odchyleniem standardowym 0.81%
jeśli jednak przyjmiemy, że sondaż Kantaru mógł być spartaczony, to okazuje się, że równanie jest następujące:
p = 0,0327D-3,5334 i w związku z tym, w dniu wyborów poparcie dla konfederacji wyniesie 5,82% z odchyleniem standardowym 0.69% co w zasadzie na tym etapie oznacza pewne wejście do sejmu.
Wnioski zostawiam wam do wyciągnięcia.
Wyniki mogą się zmienić ze względu na poparcie społeczne mierzone poprzez sondaże.

#wybory miałem wołać: @harakiri888 i @FantaZy #polityka
qluch - Okej, mamy nowy sondaż i jeden problem. Nowy Kantar i 5% dla #konfederacja . ...

źródło: comment_7qYv3Ch3DV7PK5nkPHRKPRchUbFWZriN.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@qluch: będę się z ciebie śmiać gdy w dniu wyborów jak zwykle konfederacja przegra z kretesem. Co 4 lata to samo co za ludzie. Od 20 paru lat. W świętego Mikołaja też wierzysz?
  • Odpowiedz
będę się z ciebie śmiać gdy w dniu wyborów jak zwykle konfederacja przegra z kretesem. Co 4 lata to samo co za ludzie. Od 20 paru lat. W świętego Mikołaja też wierzysz?


@Jebwleb: ja już się z ciebie śmieję nieuku. Nie widzisz że posługuje się statystyką? Tu nie ma co wierzyć lub nie wierzyć. Ja nie wiem jak to jest, że takie dzieci w tych trollcentrach zatrudniają? Patrz tumanie jak
qluch - > będę się z ciebie śmiać gdy w dniu wyborów jak zwykle konfederacja przegra ...

źródło: comment_25CUhj6dEMDiPNH3fAxauoik2gsN531s.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@FantaZy: @qluch: to może ja chłopaki dodam trochę dziegciu do waszego miodku. Miałem nie pisać, ale jak zobaczyłem, że kolega @FantaZy używa prześmiewczo "jakie odchylenie? jaka statystyka?" to na ile pozwalają mi moje umiejętności statystyczne wnioskować to uwaga... oddech... #!$%@? warta ta analiza xD Aż sobie nawet strzeliłem na szybkości moją w R, bez zbędnego przygotowania z regresją lokalną oraz średnią ruchomą. No i co widzimy? Największy
  • Odpowiedz
@FantaZy: nie o to chodziło, bo sam specem nie jestem xD Jednak powstrzymywałbym zbytnią radość na wnioski z tego badania. Dla fanów Konfy wniosek jest taki, że partia ma szansę na wejście do Sejmu, ale mówienie, że w dniu wyborów będzie miała to 5,5% średnio, przy odchyleniu 0,5% to już troszkę bajkopisarstwo.
  • Odpowiedz
używa prześmiewczo "jakie odchylenie? jaka statystyka?" to na ile pozwalają mi moje umiejętności statystyczne wnioskować to uwaga... oddech... #!$%@? warta ta analiza xD Aż sobie nawet strzeliłem na szybkości moją w R, bez zbędnego przygotowania z regresją lokalną oraz średnią ruchomą. No i co widzimy? Największy wzrost poparcia na ten moment dla Konfy mamy już za sobą i oscylował w okół 4,55%. Potem mieliśmy spadek, a teraz jest leciutki wzrost (ale to naprawdę setne części procenta). Konfa ledwo się łapie aktualnie w przedziałach ufności, by w ogóle 5% przekroczyć. A samo stosowanie regresji liniowej dla tego przypadku to taka lekka manipulacja moim zdaniem... Oczywiście nie jestem profesorem statystki i nie zamierzam z wami wchodzić w dyskusję, ale to wygląda jak studenciaki pierwszego roku poznały regresję i już wynik wyborów przewidują ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mimo wszystko życzę powodzonka! (dane z ewybory)


@batek254: lol, ale musiał cie to zaboleć skoro sobie tyle trudu zadałeś, żeby to wszystko do "er" wrzucić i bez zbędnego przygotowania zrobić średnią ruchomą (BTW. w excelu też masz średnią ruchomą, ale taki szczegół) i powiedz mi kolego jaki współczynnik determinacji masz z tych obliczeń w "er" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na szczęście nie jesteś profesorem statystyki bo to dopiero byłby skandal! ale wygląda na to że chyba musisz nauczyć czytać ze zrozumieniem bo wcale nie utrzymuję że tak będzie ale przedstawiam statystyczne dane w przeciwieństwie do ciebie, wiem jak pisze się że zrobiłem analizę w "er" to już nikt nie pyta o szczegóły ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@FantaZy: Jakoś tak ze studiów zapamiętałem od profesorów, że takie "przewidywanie" wyników wyborów nie jest proste i zwykła regresja nie pozwala wyciągnąć wiarygodnie statystycznych wniosków, szczególnie dla takich danych...
  • Odpowiedz
nie o to chodziło, bo sam specem nie jestem xD Jednak powstrzymywałbym zbytnią radość na wnioski z tego badania. Dla fanów Konfy wniosek jest taki, że partia ma szansę na wejście do Sejmu, ale mówienie, że w dniu wyborów będzie miała to 5,5% średnio, przy odchyleniu 0,5% to już troszkę bajkopisarstwo.


@batek254: stary weź ty się nie udzielaj jak nie wiesz na czym modelowanie polega. Podałem wszystkie ograniczenia tego modelowania.
  • Odpowiedz
@qluch: Kolega całkowicie nie zrozumiał co mam na myśli... Zrobienie pełnej analizy dla tych danych zajmuje sporo czasu, którego nie mam zamiaru poświęcać. Samo wrzucenie danych zajęło mi 30 sekund akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i zasadnicza różnica jest taka, że ja potraktowałem dane jako szereg czasowy, więc na osi X mamy daty opublikowania sondaży. Nie zamierzam tutaj wrzucać Ci moich danych i dokładanych wyników,
  • Odpowiedz
Nie obalam również Twoich prognoz, tylko zwracam uwagę, że nie pozwalają wyciągnąć statystycznie ISTOTNYCH wniosków.


@batek254: Heh... no tak. To przeczytaj swój komentarz i pomyśl czy napisanie tekstu "#!$%@? warta ta analiza" pod tematem gdzie jakiś tuman/troll pisze mi o wierze w korwina ma być przeze mnie rozumiana jako komentarz krytyczny czy jako kolejny wpis eksperta co w "er" wrzucił sobie wyniki i w 30 sekund zadecydował że faktycznie #!$%@?
  • Odpowiedz