Wpis z mikrobloga

@Sondokan moje doświadczenie z malowany.i meblami jest takie, ,e jednak zawsze widać takiego trochę baranka na powierzchni. Nie da się chyba w domowych warunkach osiągnąć ładnej gładkiej powierzchni. A dwa, że łatwo się to rysuje, paznokciem zarysujesz.
@Sondokan zależy też jakie drewno ale ogólnie to musisz wziąć papier ścierny, najlepiej dwa - grubszy 120-150 do wstępnego oczyszczenia i 300-350 do dokładnego oczyszczenia, później musisz odpylić (ja używam odkurzacza że szczotką), odtluścić - benzyna ekstrakcyjna, delikatnie na czystą szmatkę albo ręcznik papierowy i przetrzyj.

Jeżeli chcesz wyrównać jakieś rysy lub ubytki użyj szpachli akrylowej w kolorze drewna - wtedy akcje z papierem ściernym musisz powtórzyć.

Później malowanie: dowolna farba do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sondokan: malowałem front szafy emalią i wałkiem - wyszło ok. Malowałem też farbą kredową i pędzlem kwietnik i efekt jest mega, ale nie wyobrażam sobie za bardzo malowania taką farba powierzchni mających często styczność ze skóra i innymi rzeczami (jak np blat biurka czy rama łóżka) - ta farba wydaje się mało wytrzymała w kontakcie, chociaż sam kwietnik stoi już pół roku i wygląda jakbym malował wczoraj
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sondokan: no możliwe chociaż jakieś fronty szafki nawet bym tym malował

Co do szlifowania płyty meblowej proponuje być bardzo ostrożnym - nigdy nie wiadomo z jakiego to gówna zrobione, więc koniecznie maseczka, a najlepiej proponuje sobie kupić gąbkę do szlifowania i ją lekko moczyć to pył nie będzie szedł w powietrze