Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 547
Mirki #chwalesie. Dziś odebrałem najwyższą odznakę dla honorowych dawców.
Tak się cieszę, 11 lat zleciało, ponad 24 litry krwi oddane. Wiele osób przez ten czas namówionych na oddanie. Wiele osób poznanych w trakcie różnych akcji terenowych. W oddziale pielęgniarki to takie dalekie dobre ciotki, które już dobrze mnie znają, z którymi można porozmawiać na każdy temat.

Dziewczyny i chłopaki, odddawajcie krew, ratujecie komuś życie!
#krwiodawstwo
grz3so_o - Mirki #chwalesie. Dziś odebrałem najwyższą odznakę dla honorowych dawców. ...

źródło: comment_MTv5lM61LEtuKoISIWGjUxz4prHMDxtg.jpg

Pobierz
  • 45
@czekirizi
@taki_tam_ktos
@grz3so_o i kobieta i mężczyzna co 8 tygodni, ale kobiety nie więcej jak 4 razy w ciągu roku (licznego od pierwszego oddania, a nie kalendarzowego), a faceci nie więcej jak 6. Stąd kobity najlepiej jak co trzy miesiące chodzą i nie ma konfliktu terminów (minęło 8 tyg od ostatniego razu, ale wyszłoby więcej niż 4 razy w ciągu roku, więc jeszcze nie można)
Ja tym bardziej jestem dumny z tej odznaki, że moja krew to B-, jedna z rzadszych grup.


@grz3so_o: spokojnie, jeśli masz rzadką krew to i zapotrzebowanie na nią nie jest aż tak duże ;) Ważny jest fenotyp. Szanuję, sam dobijam do zasłużonego dla zdrowia narodu.

@fordomaniak: najłatwiej w stacji krwiodawstwa przy najbliższej donacji, sami wyślą wniosek - jedziesz po dłuższym czasie do PCK tylko po odbiór