Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem w 4 klasie technikum informatycznego i zastanawiam się nad przyszłością a oraz nad tym co zdawać na maturze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chciałbym się dostać na studia informatyczne. Z matematyki jestem przeciętny, nie wiem czy jest sens pchać się w rozszerzenie bo więcej niż 30% raczej nie będzie. Angielski umiem i lubię więc zdawać będę na pewno, tak samo informatyka. I teraz pytanie czy przyjmą mnie gdzieś na infe bez rozszerzonej matmy na maturze? Celowałbym we Wrocław.
Oraz jeszcze jedno pytanie... Czy jest sens w ogóle iść na studia? Jestem samoukiem, od 12 roku życia coś sobie programuje, w gimnazjum ogarniałem obiektowo c++ a teraz mam już wydane klika aplikacji na Androida niektóre po parę tysięcy pobrań. Od 2 klast Tech. Kiedy to doszło nam "Programowanie aplikacji internetowych" gościu dawał mi jakieś inne trudniejsze zadania (Pisałem nawet jakieś proste cmsy :D) bo wyprzedzałem cały 3-letni program. No i nie ukrywam po prostu mam dosyć szkoły. Dosyć nauki na siłę, dosyć stresu przed egzaminami. Chciałbym już pójść do pracy w zawodzie, zarabiać jakieś pieniądze, zdobywać doświadczenie tylko obawiam się tego że w przyszłości napotykam jakąś ścianę z powodu braku licencjatu czy innego magistra. Co o tym sądzicie? #szkola #studia #programowanie #informatyka #praca #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź zaocznie, rób portfolio i leć do pracy.
Na studiach it w polsce nic się nie nauczysz - to tylko papier na wypadek gdyby jakiś janusz się kiedyś przyczepił albo gdybyś szedł do korpo.
Informatyka na maturze to matematyka niezdarnie opakowana w programowanie jak coś

Jeśli serio jesteś tak dobry jak piszesz i pójdziesz na dzienne to dasz się zfrajerować po całości. To tylko strata kilku lat życia, które możesz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zawsze jest sens w matme. Skup się na niej. Wyrobisz się w cały rok z jakimś sensownym zdaniem. Nie pchaj się w rozszerzony polski czy historie bo nikt tego gowna nie szuka na informatycznych studiach. Najlepiej wybierz sobie jedno rozszerzenie na którym skupiasz się na maksa i Ew drugie gdyby Ci się coś odwidziało... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:

Dosyć nauki na siłę, dosyć stresu przed egzaminami.

Studia

Niestety stresu na studiach doświadczysz dość często, o nauce na siłę nie wspominając. Nie wiem jak na uniwersytecie jest z matmą, ale na polibudzie jest przesrane z tym, więc chcesz czy nie chcesz musisz się jej uczyć.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie dostaniesz się na żadną informatykę "na poziomie" mając mniej niż 50-60% z rozszerzenia z matematyki lub informatyki. Trochę za późno się obudziłeś. U mnie zdobycie 94% trwało 2 lata ciężkiej pracy.
Polecałbym nie pchać się na studia, skoro jesteś przeciętny z matematyki, bo nawet jeśli się dostaniesz to szybko cię wyrzucą. Lepiej rób portfolio i postaw na samorozwój.
OPie: prdol studia. Ogarnij angielski, a w międzyczasie idź natychmiast do jakiegoś januszeksu, gdzie nauczą cię tyle, że po 2 latach wskoczysz na regulara. To mówię ja, obecnie 12 lat doświadczenia zawodowego w IT. Studiów nie mam żadnych i nie mam zamiaru żadnych robić. Wykształcenie średnie.
WygadanaŻona: Jeśli masz na tyle wiedzy dot. programowania żeby załapać się do pracy, to na twoim miejscu poszedłbym do pracy + studia informatyczne zaocznie. Studia oprócz tego, że potem łatwiej będzie ci awansować (w porównaniu z osobami bez studiów) dają ci status studenta, dzięki czemu pracodawcy mają mniejsze koszty i chętniej cię zatrudnią w trakcie studiów.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua