Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki z tagu #kosmetyki #pielegnacja.
Chciałabym zacząć przygodę z kwasami. Mam skórę skłonną do zapychania, zaskórników.
Zdecydowałam się na The Ordinary, AHA i BHA. Pytanie tylko jaki krem po kwasach?
Teraz używam Mokosh z malinami albo Asoa Goja. Czasami olejek z malin do tego. Ale jeśli kwasy to coś z filtrem. I tutaj pytanie, polecacie coś dobrego? I czy coś dodać do pielęgnacji lub zmienić?

#rozowepaski
  • 7
olejek z malin


@wertum: olejek z malin Cię nie zapycha tak nakładany?

Jako krem nawilżający polecam Avene post-acte, jest w miarę tani i fajnie nawilża po zabiegach wysuszających. Ja nakładam go rano i wieczorem.

A krem z filtrem używam któryś od skin79, ale nie wiem, czy polecam, bo nie używam jakoś często. Rzadko wychodzę z domu na tyle żeby był potrzebny :P
13czarnychkotow - > olejek z malin

@wertum: olejek z malin Cię nie zapycha tak nak...

źródło: comment_okKnzH0bLJx82zn6Si5uVl3LVl7RsIZn.jpg

Pobierz
@13czarnychkotow super, dzięki, postaram się wypróbować ten krem w takim razie jeśli sprawdza Ci się po takich zabiegach.

Co do olejku z malin, nakładam go tylko czasami na noc, nie zauważyłam zapychania
@wertum: zostań przy mokoshu jeśli wystarcza pod względem nawilżenia, a filtr La Roche-Posay Anthelios XL mgiełka do twarzy jest dobry, jest to stabilny filtr, ma silikon w składzie, ale przy kwasach się sprawdzi, bo gra on rolę plastra ochronnego
@wertum: Jakie stężenie jest tych kwasów w tym kosmetyków? Prawdę powiedziawszy każdy bogatszy krem będzie dobry przy kwasach. Stosując kwasy po prostu zwiększa się przejście komórek naskórka czyli tempo złuszczania, a co za tym idzie warstwa rogowa staje się cieńsza. Z tego powodu skóra staje się wrażliwa i łatwiej o podrażnienia w trakcie stoowania kwasów.

Dopasuj też kwas pod siebie, bo codzienne stosowanie nic Ci nie da tylko zmaltretuje skórę. Ziaja