Wpis z mikrobloga

Mirunie, jakie polecacie auto jako pierwsze auto do 15k? Chciałbym coś mniejszego, 5 drzwiowego (typu toyota auris/yaris, kia ceed, hyundai i30). Jazda około 1000km miesiecznie, 50/50 trasa/miasto. Teoretycznie moglbym dozbierać i kupić coś droższego, ale myśle, że będzie to auto na 3-4 lata i zmiana + bedzie to pierwszy wlasny samochód.

#samochody #kiciochpyta
  • 12
@sezonowiec1: Ja mam Ceeda 1.6 CRDI 90KM bez dwumasy i bez dpf.. robię podobnie jak Ty 1kkm/m spalanie z dystrybutora 5.3, a nie jeżdzę raczej oszczędnie.. Focusa też miałem 1.6 TDCI, tam silnik padł ale to przez błąd "specjalistów z diesel serwis", którzy nie potrafili uporać się z zapchanym DPF i nie wiedzieli, że skończył się płyn Eloys i były przedmuchy do skrzyni korbowej, paliwo rozrzedziło olej i silnik się zatarł...
@Trusky92: Na tego focusa jestem uczulony, bo kuzynowi co chwile szwankowała elektronika, światła, a teraz mu się silnik cały rozwalił i koszt naprawy to prawie wartość samochodu. Możliwe, że lipny egzemplarz mu się trafił, ale no po prostu odradzał mi. Chociaż no osobiście focusy mi się podobają, to samo kia ceed, tylko jest kilka tysięcy droższa :)
@sezonowiec1: Pytanie jakiego Ceeda chcesz, pewnie polifta bo wygląda całkiem spoko, sam mam 09' ale polift, Ceeda z całego serca polecam, sam jestem pozytywnie zaskoczony tym autem, są bogato wyposażone na starcie, każda ma tempomat, automatyczne światła, soczewki w lampach(z dobrą żarówką naprawdę elegancko świecą), bluetooth, zestaw głośnomówiący itp
@jempierozki: ale jest biedniejszy i ma #!$%@? silniki, jakieś mokre dpfy i inne #!$%@? :) jeździłem i tym i tym, szczerze Ceed też się dobrze prowadzi, jeżeli jeździsz rozważnie to różnicy wielkiej nie zauważysz :)