Wpis z mikrobloga

#koszykowka #plk

Koszykarskie miraski, jak zwykle przed sezonem PLK mam zamiar zrobić sobie trochę researchu zawodników.

Pomyślałem że skoro będę dłubał sam dla siebie w życiorysach nołnejmów to mogę wpisać tutaj koło weekendu małą listę zawodników z uzasadnieniami, np. 1) gwiazdy, 2) kandydaci do rewelacji sezonu, 3) młodzi którym warto się przyglądać. Po kilku zawodników i po 2-3 linijki opisu.

Będzie zapotrzebowanie? Ktoś przeczyta z zaciekawieniem?
  • 23
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: I ja też i ja też! :) Jako psychofan takich rozwiązań ze sportów wszelakich zapytam - a jest szansa na coś w rodzaju Skarbu Kibica PLK? Wiem, że są strony interentowe i w ogóle, ale takie fajne "podręczne" kompendium ze składami z podziałem na pozycję + podstawowe dane wiek, poprzedni klub, jeśli mają stałe numery (a chyba wszyscy mają), to numer na koszulce... Żeby było to w jednym miejscu
  • Odpowiedz
@gumiorek: powiem tak - to nie jest takie proste. Na stronach typu na oficjalce takie dane są ale każda drużyna na osobnej podstronie. Podobnie jak na eurobasket.com. Na stronie polskiego kosza są aktualne rostery z linkami do opisów/artykułów w momencie transferu czy podpisania, ale bez danych: https://polskikosz.pl/transfery-nazwiska-sklady-sezon-2019-20-w-plk/ <- to raczej po to by w wakacje połapać się w transferach.

W zeszłym sezonie najnajnajlepszą rzecz zrobił @pulsbasketu - jakby na
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Właśnie wiem, że w przypadku koszykówki transfery są bardzo długo w trakcie sezonu i to może być niestety problem :(

Natomiast to co podlinkowałeś jest boskie rzeczywiście - jeszcze te statystyki u każdego zawodnika - normalnie miodzio :O Mam nadzieję, że w tym sezonie też coś takiego wydadzą.

Z drugiej strony - nawet tak niszowa dyscyplina w Polsce jak hokej, wydaje taki skarb kibica (portal hokej.net). Ba! Można go
  • Odpowiedz
@gumiorek: skarb kibica PLK był w zeszłym roku dodawany do Przeglądu Sportowego. Nie był najwyższych lotów, ale to co potrzebne to było :) jak coś będę słyszał to dam Ci znać o ile nie zapomnę :)
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: O, to nie słyszałem o tym :) Będę wdzięczny. Jakby się okazało, że Puls Basketu wydał takie kompendium na nadchodzący sezon, to gdybyś wrzucił linka pod tagiem, to też byłbym ogromnie zobowiązany :)
  • Odpowiedz