Wpis z mikrobloga

Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po wielu tygodniach zastanawiania się, przeczytania kilkunastu opinii na temat różnych urządzeń chciałbym się jeszcze poradzić Mirków, na temat oczyszczacza powietrza.

Sprawa wygląda w ten sposób iż mamy salon - ok. 35 m2 - w którym przebywamy praktycznie większą część wolnego czasu.

Wiem już że jedno urządzenie nie jest w stanie wyczyścić całego mieszkania więc się nawet na to nie nastawiam, za cel obrałem sobie właśnie ten duży pokój.

Chciałbym aby miało sensowny czujnik pyłów, by ten tryb automatyczny działał jak należy, cyfrowo wyświetlana wartość PM2.5 to też świetna sprawa.

Jonizacja powietrza - co o niej myślicie? Wydaje mi się że najlepiej pod tym względem wypada Sharp, natomiast nie wiem do końca czy to jest coś, na czym warto się skupiać.

Nawilżacz powietrza (2w1) - tutaj też opinie są podzielone, część osób narzeka na nadmiar pracy związanej z myciem filtra i tej podstawki. Może warto zakupić nawilżacz osobno?

Kontrola z pozycji aplikacji na telefonie - fajny bajer, jakby był to spoko, choć nie jest to przeze mnie wymagane.

Ostatnio w Polsce pojawiły się Samsungi - mało w internecie opinii na naszych rodzimych forach, a sama specyfikacja wygląda imponująco.

Początkowo byłem nastawiony na Xiaomi PRO, głównie też ze względu na bardzo atrakcyjną cenę, choć nie wiem jak to się przełoży na koszta eksploatacji. Co druga osoba wypisuje coś innego na ten temat, sam już nie wiem w co mam wierzyć.

Więc pytanie do Was - które z tych 2 urządzeń byście wybrali dla takiego salonu? W domu nie mamy alergików ale chciałbym zadbać o jakość powietrza, ze względu na dzieci.

1. SAMSUNG AX60R5080WD

2. XIAOMI AP PRO

Dzięki bardzo za pomoc! Miłego dnia :)
  • 7
@Alex888: Masz już tego AX60? Miałeś jakiś inny oczyszczacz wcześniej i może porównać? Czy używasz oprócz tego dodatkowo jakiegoś nawilżacza i czy nie gryzą się ze sobą?
Cześć, sorki za brak odpowiedzi, wiele spraw na głowie.....
Co do oczyszczacza - tak, wybrałem, ostatecznie dałem szanse Samsungowi.
Mam go od tygodnia u siebie i muszę przyznać że jest spoko, wyświetlacz daje radę, tryb automatyczny też bardzo szybko reaguje, sterowanie mową to taki też ciekawy "smaczek".

Odpuściłem Xiaomi z powodu różnic między wersjami na Azję, a Europę. Zabawa z softem to nie do końca mój konik, jeszcze bym coś zepsuł (
@zajoncpoziomka: Samsung to dobre urządzenie w rozsądnej cenie, tak samo zresztą jak modele Coway'a. Nowość na naszym rynku natomiast na świecie produkt znany i ceniony.

Co do samego sklepu to dokonywałem u nich zakupu 3 oczyszczaczy, tzn. Sharpa D40 do sypialni dziecka, Xiaomi 2S który działał przez rok w salonie, a ostatnio zastąpiłem go właśnie Samsungiem AX60.

Wszystko sprawnie, bez żadnych problemów, infolinia pomocna jak i obsługa w punkcie stacjonarnym. Znają