Wpis z mikrobloga

po tym co zaobserwowałem wcześniej u siebie na balustradzie, nie ma najlepszej metody na to aby aby to trwale uszczelnić. jak wiadomo stal zimą i w okresie letni pracuje (kurczy się, rozszerza) zawsze przy jej brzegu powstawały pęknięci przez które przedostawała się woda i powstawały zacieki na krańcach balkonu. teraz balustrada stoi "swobodnie" na płaskich stópkach na płytkach bez żadnej ingerencji w podłożę (boki przytwierdzone do ściany). pamiętam też, że stópki zostały
  • Odpowiedz
  • 1
@geszue zalej betonem. Następnie robisz hydroizolacje na balkonie i wywijasz ja na słupki. Odpowiednio zrobiona hydroizolacja zapewnia szczelność i jednocześnie pracuje wraz z metalem
  • Odpowiedz
@Szymon_SRT_WWA @kwas_dezoksyrybonukleinowy: niestety zepsułem. Miał być pręt gwintowany w płycie balkonu, a jest słupek balustrady :(

Ten margines dookoła słupka miał mnie poratować w ten sposób, że dałby więcej miejsca na jakąś masę uszczelniającą oraz daje większą powierzchnię styku z hydroizolacją poziomą. Mam nadzieję, że ratuje mnie też to, że nie będę kleił płytek, tylko położę je na stopkach - taras wentylowany. Teraz szukam wypełniacza.
  • Odpowiedz
@ozyrus: pytanie tylko co tam wlać do środka :)
@TS89PL: od 2 dni szukam i z jakiegoś powodu żywicę poliestrową odrzuciłem na początku, chyba ze względu na skurcz podczas tężenia oraz późniejszą pracę w temperaturach (czyli nie bardzo jako uszczelnienia skoro może wytworzyć szczelinkę), spoglądałem bardziej na żywicę epoksydową, albo inne coś, ale jeszcze nie wiem co.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kwas_dezoksyrybonukleinowy: ja widziałem że ludzie podczas zbrojenie balkonu zostawiają takie elementy zakotwione w zbrojeniu. Po zalaniu betonem ten element widoczny jest tylko w firmie takiego kwadratu powiedzmy 5x5. Jest na równym poziomie co beton. Do tego później spawa się balustradę.
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: i tak powinno to być zrobione, ale już za późno. Przez ten słupek są 2 problemy: duży słupek pracuje mocniej niż pręt o którym mówisz (rozszerzanie i skurcz) a na dodatek transportuje skropliny pod betony.
  • Odpowiedz
@tuman: betony i kleje mimo że wodoodporne (w pewnym tylko stopniu) i mrozoodporne, to chyba nie bardzo kleją się do metalu, który będzie pracował zimą i latem i powstanie szczelina. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo widzę że fugi pękają tworząc szczelinkę przy słupku itp. podczas pracy metalu zima/lato. Dlatego rozglądam się raczej za jakimiś masami bitumicznymi, gumami albo żywicami, tylko nie mam pojęcia które.
  • Odpowiedz