Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi to wytłumaczy?

Mam laptopa, na którym powinny w miarę sprawnie chodzić najnowsze tytuły. Już nie mówię o ultra ustawieniach i 60 fpsach, nie jestem wymagającym graczem, chodzi mi o płynność i tyle.

Tytuły, które działały płynnie:
Wolfenstein The New Order, Resident Evil 2, Football Manager, Wiedźmin 3.

Natomiast tytuły: Firewatch, Dying Light, Pes 2019, Pes 2020 demo zacinają się niemiłosiernie w taki sposób, że nie da się w ogóle w te gry grać.

Z moich obserwacji zawsze w wątkach, gdzie ludzie mają podobny problem pojawia się kwestia V-sync'a oraz optymalizacji tych gier pod Windows 10 i pewnie może to być też kwestia, że jest to laptop a nie składak PC.

Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć co pozmieniać i gdzie, żeby takie tytuły również po prostu działały?

Sprzęt: Acer Nitro AN515-52
Intel Core i7-8750H CPU 2,20 GHz
Ram: 8 GB
Karta: Nvidia Gefore GTX 1060
System: Win 10 (najnowsza wersja) x64

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

#komputery #gry #informatyka #pc #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
@Darknov próbowałem, nie zmienia to wiele.
@PiotrasSNK testowałem, sprawdzałem. Ten laptop przy wymagających tytułach osiąga bardzo duże tempteratury, ale przy Wiedzminie mu to nie przeszkadza, a przy grach mniej wymagających jak PES temperatura jest mniejsza, ale to nie ma znaczenia, gram na najniższych wymaganiach i wciąż tnie.
@gronbar nie, mam tryb gdzie jest taka opcja, ale jak gram to włączam tryb "max" wydajności.
  • Odpowiedz
@shaky pewnie Ci się te gry uruchamiają na 'karcie graficznej' wbudowanej w procesor, a nie na karcie dedykowanej. W panelu sterowania Nvidia takie rzeczy możesz ustawić, możesz też raz dla testu wymusić konkretną kartę graficzną przez PPM na skrócie do gry i 'Uruchomienie na procesorze graficznym' - czy coś w tym rodzaju.
  • Odpowiedz