Wpis z mikrobloga

Tez tak macie, ze wraz ze wzrostem dochodow wzrastaja wasze wydatki? ale nie na rzeczy, ktore obiektywnie podnosza poziom waszego zycia tylko jakis shit typu gownozarcie czy niepotrzebne #!$%@? po 20-50 zl dziennie bo to przeciez "drobne wydatki" a potem okazuje sie, ze przez miesiac zbiera sie pokazna sumka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kiciochpyta #wydatki #finanse
  • 23
  • Odpowiedz
bogaci od biednych różnią się tym, że bogaci mogą sobie tych chwilowych satysfakcji codziennie doznawać


@niochland: bogaci od biednych różnią się tym, że potrafią oszczędzać, inwestować i ryzykować. Przynajmniej tak zauważyłem po osobach, które pokaźnego majątku dorobiły się własną pracą.
  • Odpowiedz
@Arintor: To efekt braku umiejętności zarządzania budżetem. Poczytaj więcej na temat budżetowania (np. „You need a budget” albo „Finansowy ninja”) a zdobędziesz zdolność kupowania pierdół i jednoczesnego powiększania oszczędności. Polecam ten styl życia.
  • Odpowiedz
@Arintor: no dobra, ale raczej w ten sposób i tak nie przejesz wszystkiego jeśli zarabiasz te ~10k w górę. Ja mam zasadę odkładać 40% pensji od razu, a reszta jest na ten miesiąc, jak coś zostanie to odłożę dodatkowo (zawsze zostaje). Nie odmawiam sobie niczego, też mam mentalność biedaka z biednego domu, ale nauczyłem się nie cebulić na drobne przyjemności, bo na co mam wiecznie oszczędzać i ile?
  • Odpowiedz