Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić laptop do 4000 zł. Zależy mi żebym mógł na nim głównie pracować i korzystać na co dzień, jednakże miło byłoby czasem pograć w miarę świeże gry.
Generalnie po głowie chodzi mi ten model MSI GF 63 I7 8GB RAM 1TB + 128 SSD :
klik
Widziałem ewentualnie w niektórych sklepach na allegro taki sam model, jednak z dyskiem SSD 256 GB.
Z tego co widzę jeśli chodzi o MSI nie wyczaruję nic ciekawszego, słyszałem opinie znajomych że lapki tej firmy sprawują się bardzo dobrze, to faktycznie prawda ?

Ewentualnie ktoś znający się na rzecz może polecić coś lepszego w tej cenie ? Sprawdzałem DELL (mam aktualnie), widzę że na ogół mają gorszy model procesora przy I7 i z tego co wyczytałem gorsze chłodzenie.
Generalnie patrzyłem trochę za Lenovo czy Asusami, z grubsza wszystko jeśli w tej cenie miało więcej ramu, to kosztem procesora, bądź karty graficznej (z tego co ustaliłem w rankingach na notebookcheck).

Będę wdzięczny za opinie, bo nie jestem obeznany w temacie.
#msi #laptopy #laptop #lenovo #asus #komputery #hardware #gaming #intel
  • 4
@Miklin1209: najczęściej jak gadam ze znajomymi od hardware - to polecają kupować poleasingówki. A jeżeli chodzi o ssd - to kupuj lapka bez systemu i dysku, a potem samemu dokup i zamontuj sobie docelowy dysk. do gier i pracy może się przydać nawet 1TB ssd ( ͡° ͜ʖ ͡°)