Wpis z mikrobloga

Takie właśnie ankiety dostają uczniowie pierwszej klasy... szkoły podstawowej. Dzieci które uczą się pisać, czytać itp. Pyta się o środki psychoaktywne. Ciekawe czy autor/ka ma świadomość że alkohol, kawa, czekolada, nikotyna, paracetamol i wiele innch też są środkami psychoaktywnymi. Więc w gruncie rzeczy każdy powinien odpowiedzieć: nie, tak, tak., tak, wymieniając osoby, a w 5 pytaniu brakuje odpowiedzi sklep bo tam sprzedaje się najwięcej "narkotyków".
Oczywiście trzeba rozmawiać i uświadamiać o skutkach i zagrożeniach używania "narkotyków" i to nie tylko dzieci bo dorosłym też by się przydało. Ale nie w tym wieku i niech to robi osoba która ma o tym wiedzę i pojęcie. A nie pani dyrektor z pedagogiem lub psychologiem.

Wcześniejsze odpowiedzi pisała moja siostra, ale jak pokazała mi co siostrzenica dostała za ankietę postanowiłem dopisać coś od siebie.

#szkola #narkotykizawszespoko #gowniak #dzieci #polska #gownowpis
mk99 - Takie właśnie ankiety dostają uczniowie pierwszej klasy... szkoły podstawowej....

źródło: comment_fbyomhFAXMd1Avn2DisqfAQntzAAMk6m.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@fizzly: Sądzę że nawet jeśli pierwszaki chciały by wypełnić tą ankietę zgodnie z prawdą to nie dadzą rady bo nie rozumieją pytań a tym bardziej co jest narkotykiem albo środkiem psychoaktywnym.
  • Odpowiedz
@spierredolada: W gimnazjum już coś w głowie się miało. W tym wypadku racze tak nie jest. Tym bardziej że ktoś kto uczy dzieci powinien się domyśleć kto wypełni tą ankiete.
  • Odpowiedz
@mk99: Fakt, pisanie w formalnym języku i używanie takich słów w ankiecie dla dzieci klas z nauczaniem początkowym mija się raczej z celem skoro nie mają pomocy dorosłego. Już lepiej gdyby pytanie brzmiało "czy ktoś proponował ci dziwne tabletki lub proszek?" xD
  • Odpowiedz
@fizzly: Jak ja chodziłem do podstawówki i Orange(wtedy jeszcze Idea) wprowadzała jakąś ofertę dla młodzieży, to rozdawali jakeś gadżety pod szkołą. To nauczycielka mówiła nam żebyśmy tego nie brali bo nie wiadomo czy ktoś nie nasączył tego narkotykami. Diluj z ciemnogrodem (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
To nauczycielka mówiła nam żebyśmy tego nie brali bo nie wiadomo czy ktoś nie nasączył tego narkotykami.


@mk99: kampania reklamowa byłaby wtedy zdecydowanie za droga. a firmy raczej jak najbardziej maksymalizować zysk.
to prawie jak ze słodyczami z dragami na halloween
  • Odpowiedz