Wpis z mikrobloga

W związku z ostatnią gówno-burzą odnośnie podnoszenia płacy minimalnej, mam pytanie odnośnie "Januszy biznesu" do wszystkich bojowników o "godne płace". Wyobraźmy sobie, że jutro jak za dotknięciem magicznej różdżki wszyscy "Janusze biznesu" znikają. Mając za podpórkę dane z GUS, gdzie około 14% polaków pracujących na UoP zarabia minimalną. Wszyscy Ci ludzie lecą na bruk. Natomiast trzeba tutaj zaznaczyć, że GUS nie bierze pod uwagę małych przedsiębiorstw, tak więc myślę, że lekka ręką liczbę można podnieść do 18%. Do tego dodajmy wszystkich tych, którzy "zmuszają" pracownika do pracy ponad normatywny czas pracy, zatrudnionych na "śmieciówki" lub w ogóle na czarno. Tak sumując myślę, że można spokojnie stwierdzić, że "Janusze" zatrudniają około 20% społeczeństwa. W jaki sposób widzicie wypchanie tej luki na rynku?

#polityka #ekonomia #januszebiznesu #praca
  • 1
  • Odpowiedz
@lemek3: Wreszcie znajdą normalną pracę za godne pieniądze i staną się szczęśliwymi ludźmi.

Tak naprawdę to nie, ale tak Ci odpowiedzą zwolennicy podnoszenia minimalnej. W rzeczywistości jeśli im tak źle u januszy, to nikt im nie broni zmienić pracy już teraz i zarabiać więcej - przecież nie trzeba czekać, aż janusze zwiną interesy. Widać nigdzie indziej ci ludzie pracy znaleźć nie mogą, skoro sami się godzą na takie a nie inne
  • Odpowiedz