Wpis z mikrobloga

Konto oszczędnościowe w dolarach, oprocentowane 2,5% na 4 miesiące (ale korzystając z triku na ile się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy dalej trzymać na 2,7% w PLN?
W Euro widziałem, ale tylko 2% Tylko nie piszcie kupuj bitcoina, bo halfing idzie, a srebra i złota nie ogarniam jeszcze. Te same monety ze srebra 1oz potrafią znacznie różnic się cenowo?
No i skąd takie srebro najlepiej wziąć, bo kupowałbym sobie co tydzień symboliczną jedną monetę + ROR w USD i może trochę krypto w ramach dywersyfikacji kapitału.
No dobra, nie mam zielonego pojęcia o tym - macie 40 000zł na ROR 2,7%, co byście z tym zrobili? Ucieczka przed inflacją w dolara na 4 miesiące nie wydaje się interesująca? #inwestycje #zloto #srebro #waluty
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackDave: cóż. Racja. Obecnie na rynku są jedynie dostępne lokaty na 4% ale tylko dla nowych środków i nowych klientów. Jeszcze kilka kont oszczędnościowych na 3% ale do ustalonych kwot. Konto w millenium na 2.7 procent - przy obecnej inflacji i podatku belki chyba to "poprawna" ochrona kapitału. Ewentualnie złoto - ale sam nigdy go nie kupowałem to nic nie mogę powiedzieć na ten temat.
@BlackDave: nie wydaje mi się, żeby zamiana pieniędzy na dolary była teraz dobra. Dolar stoi dobrze aktualnie i szczerze w to wątpię, że pójdzie jeszcze do góry, a jeśli pójdzie to na pewno nie na długo.