Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie wersje bluetooth posiadają zegarki Feniks 6 pro, Forerunner 945 oraz 245 i Vivoactive 4?
Próbowałem przekopać się przez wszystkie możliwe specyfikacje online, pytać się producenta (z polskiego supportu - oni sami nie byli mi w stanie odpowiedzieć xD), ale nigdzie nie ma informacji (nie wiadomo skąd, gdzieś dowiedziałem się, że feniksy mają bluetootha 3.6 - ale wierzyć mi się nie chce żeby do nowego zegarka, który jest flagowym produktem dają bluetootha w wersji sprzed kilku lat!)
A interesują mnie powyższe zegarki a zwłaszcza informacja, czy w którymś z nich jest bluetooth w wersji 5.0 (ze względu na bieganie ze słuchawkami na bluetooth)
#garmin
Trochutak - Czy ktoś może mi powiedzieć jakie wersje bluetooth posiadają zegarki Feni...

źródło: comment_NBVOkwRhkrGMqgqwYckUldAcI0dOIuvP.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@ranestwen: przy innych smartwatchach podają taką informację jak wersję bluetootha, ale Garmin nie wiadomo czemu się wykręca i podaje tylko, że istnieje taka łączność ze słuchawkami i innymi akcesoriami...
  • Odpowiedz
@Trochutak: bo Bluetooth nie jest do końca tym o czym myślisz. To nie jest jakaś wersja zamkniętej technologii, tylko w dużym uproszczeniu, protokół komunikacyjny który udostępnia określone profile (np dla słuchawek, urządzeń low energy, etc). Cyferka przy wersji BT oznacza pewną kompatybilność w tej komunikacji, ale nie gwarantuje, że np smartwach będzie obsługiwał słuchawki, bo może nie mieć takiego profilu.

Zupełnie inną sprawą jest to, że Garmin zawsze był zacofany. Gdyby
  • Odpowiedz