Wpis z mikrobloga

- utrzymanie podwyzszonego vatu (nie jest to nowy podatek, ale obiecywali obnizenie)


@slapdash: nawet gorzej, bo podwyższony VAT miał ograniczenie czasowe i oni uchwalili jego przedłużenie. Jakby nic nie robili, to podatek byłby niższy.
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: Zdaję sobie sprawę, że to może być problem, ale z drugiej strony, PIS przez jedną kadencję namieszał w cholerę. Może gdyby rządzący uwolnili przedsiębiorców z wielu opłat, biurokracji i "nieomylności" urzędów, pensje poszłyby w górę, to nawet sebki zrozumiałyby prostą zależność nowa parta--> większa pensja. No ale tak jak mówię, to są moje marzenia i gdybania, niemożliwe do zrealizowania
  • Odpowiedz
@fakt22: PiS w swoim programie wyborczym zasugerował się chyba za bardzo dzisiejszym czytaniem z Pisma Świętego ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

"(...) Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie. Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to dla was
  • Odpowiedz
@Azaajaszz: Tych obietnic o skończeniu z patologią w polityce też nie dotrzyma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale wy myślicie życzeniowo, że PO dotrzyma tych obietnic z którymi się zgadzacie, a pozostałych nie dotrzyma xDDDDD
Wieczna beka z was.
  • Odpowiedz
@ZieloneKoloTramwaja: Ty wierzysz, że pensje pójdą w górę, jak przedsiębiorcom podatki zmniejszysz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy bezrobocie na poziomie 5%, a i tak pensje dość wolno rosną, w mojej okolicy to prawię w ogóle nie rosną, mimo płaczu przedsiębiorców że ludzi im brakuje. Najlepszym przykładem jest mój sąsiad, który powodzi się naprawdę dobrze, a pracownikom płaci trochę więcej niż minimalna. Sam powiedział, że jak im
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: Na podstawie swojego sąsiada zakładasz, ze nikt by nie podniósł pensji? To wyobraź sobie, że w dużych korpo również brakuje pracowników. Nagle się okazuje, że korpo ma dodatkowe miliardy na podniesienie pensji i robi to (a korpo to robią, uwierz mi)- ludzie się przenoszą, a Janusz dalej płacze, że nie ma pracowników. I albo podnosi pensje, albo upada, bo nie ma kto robić.
  • Odpowiedz