Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pozdrawiam taką pannę, co zaczęła ćwiczyć na povzatkującej grupie i rzuca się jak #!$%@? podczas sparingu xD koleżanka kopie, macha łapami i skacze na ludzi, jakby ćwiczyła krav mage albo walczyła na ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) #bjj PS. Brazylijskie nie jest dla Ciebie
  • 24
  • Odpowiedz
@NukeOps: Rozumiem, że juz na swoim pierwszym treningu robiłeś czarne pasy latającymi trójkątami i wchodziłeś im za plecy z worma? Jak masz chociaż odrobinę cohones w gaciach to przynajmniej powiedz jej to na treningu, a nie rób z siebie kozaka na wykopie ;)
Ps dobrze, że w tym sporcie każdy prędzej czy później musi nauczyć sie pokory :)
  • Odpowiedz
@xguardfreak: a przeczytałeś co napisałem na samej górze, czy tylko tak się przysrałeś, by obronić pannę? xD
już jej powiedziałem podczas walki, że jak chce machać łapami, to niech na krav magę się zapisze.

Chodzę na treningi już tyle, by wyrobić sobie sporo pokory i umiejętności odklepania gdy jest to konieczne. Umiem rozróżnić osobę, która się kręci i jest dynamiczna, a od harpagana, który się betonuje lub narwańca jak rzeczona panna.
  • Odpowiedz
@NukeOps: każdy kiedyś zaczynał i na początku mial różne odruchy w walce. Bardziej doświadczeni ludzie na macie nie są od tego, żeby wysyłać kogoś na krav mage (tym bardziej jak mniemam biały pas), tylko żeby wyciągnąć rękę i wytłumaczyć.
  • Odpowiedz
@xguardfreak: kolego, ja ćwiczyłem krav magę przez jakiś czas i nie mam odruchów, by komuś strzelić z łokcia gdy jesteśmy w klicznu. Można powiedzieć, że zacząłem trenować bjj zaraz po zakończeniu kravki, więc miałem jakieś odruchy, których nie używałem. Usłyszałem ostatnio od czarnego pasa, że oni - w sensie czarne pasy - są jak woda, przelewają się przez przeciwnika. I za punkt odniesienia przyjąłem sobie te słowa "być jak woda, przelewająca
  • Odpowiedz
@NukeOps: dam Ci przyklad gościa ode mnie z klubu, typowy informatyk odklejony od komputera. Jak przyszedł na pierwszy trening to nie umial zrobic przewrotu w przód. Ruchowo totalne zero, kondycyjnie jeszcze gorzej. Ziomeczek sie zajawił i w 9 miesięcy zrobił niebieski pas. Jakoś żaden białas nie gadał mu, że się nie nadaje.
Jak w tym sporcie mierzysz wszystkich swoją miarą (tym bardziej na grupie początkującej) to coś tu nie gra
  • Odpowiedz
@xguardfreak: przyczepiłeś się do jednego, a o drugim nawet nie wspomnisz. W dodatku podałeś przykład z dupy, bo kolegi, który był drewnem, a wyszedł na niebieski pas. Jest masa takich ludzi, którzy się rozruszali i fajnie się kulają na macie. Kompletnie w #!$%@? masz fakt, bo prawdopodobnie myślisz fiutem i nie chcesz nawet przyjąć krytyki panny, że zachowuje się #!$%@?. Nie machasz łapami, nie kopiesz i nie próbujesz stompować na ludzi,
  • Odpowiedz
@NukeOps: w którym monencie napisałem, że laska robi dobrze? xD W całej dyskusji dowaliłem się do tego, że nie masz prawa jako biały pas (jesteś nomen omen na tym samie poziome co ona) mówić dla kogo jest BJJ, a dla kogo nie.
  • Odpowiedz
@NukeOps: W przykładzie z dupy chodziło o to, że ziomek z poziomu gówna ruchowego zrobił niebieski w 9 miesięcy (jakbyś nie zauważył, to nominacja po 9 miesiącach treningu jest jednak rzadko spotykana) i o to, że u tej panny może to zadziałać tak samo.
  • Odpowiedz
@xguardfreak: nie, to był przykład z dupy i tyle. Podałeś historię gościa, który - jak sam opisałeś - był drewnem, ale wkręcił się i doszedł do niebieskiego w rekordowo krótkim czasie. Historii takich ludzi, którzy na pierwszych treningach nie trybili, ale potem się odblokowali są dziesiątki.
Ja podaję historię, a raczej przykład panny, która nie umie się zachować - a raczej zachowuje się jak #!$%@? w beret na macie, wobec kolegów.
  • Odpowiedz
@NukeOps: dalej nie daje Ci to prawa o decydowaniu na poziomie białego pasa o tym, że inny biały pas nie nadaje się do tego sportu. Jak przeszkadza to wszystkim to prędzej czy później trener to zauważy i sam zdecyduje co z typiarą zrobić.
  • Odpowiedz