Wpis z mikrobloga

@nie-mam-pomyslu-na-sensowny-nick: Dobra punktacja nie robi różnic. Za to kiepska robi kolosalną.
Ja bym się krótkimi ratami czy kartą kredytową (spłaconą) nie przejmował przy staraniu o kredyt. Doradza Ci powie co musisz zrobić wg nich.
W ing masz 20% wkładu i oni w ten sposób filtrują sobie klientów. Grunt to odpowiedni hajs na łapę.
@nie-mam-pomyslu-na-sensowny-nick: No gotówka.
Jeśli bank udzieli Ci kredytu w kwocie 80% wartości, to jest to ostatnie 80% wartości nieruchomości której potrzebujesz.
Czytaj, jeśli developer powie Ci, że pierwsza transza kredytu ma być u niego do 31 września 2019 i wynosi ona 30%, to bank da Ci tylko 10% a pozostałe 20% to Twój hajs. Pozostałe transze pójdą już w całości z banku.
@nie-mam-pomyslu-na-sensowny-nick: pozytywna historia lub brak nie ma żadnego znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) co innego jak miałeś jakieś opóźnienia w spłatach. Jeśli chodzi o aktualne raty etc. to lepiej spłacić - wtedy przy określaniu przez ciebie miesięcznych wydatków będą one niższe i tym samym będziesz miał wyższą zdolność. Ogólnie jeśli docelowa rata nie przekracza 1/3 dochodów i masz 20% wkładu własnego (zatwierdzonej przez bank wartości nieruchomości) to
@ING_Bank_Slaski: Niestety, ale to nie prawda. Od 11 kwietnia 2016 roku (data decyzji ostatecznej do 30 czerwca 2016) bank ING nie akceptuje zastąpienia wkładu własnego w postaci innej nieruchomości.

Jedynym wyjątkiem jest budowa domu, gdzie działka stanowi wkład własny.

@nie-mam-pomyslu-na-sensowny-nick: Aktualnie tylko dwa banki pozwalają na całkowite zastąpienie wkładu własnego inną nieruchomością. Są to Santander i mBank. W innych bankach zawsze będzie wymagany wkład własny w postaci gotówki.

Pozytywna historia
@marcpol Masz rację (dziękujemy za czujność) :) @nie-mam-pomyslu-na-sensowny-nick nie napisał jednoznacznie jakie przeznaczenie będzie miał jego kredyt, natomiast rzeczywiście mogliśmy o tym wspomnieć od razu. Inna nieruchomość może być zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Zaproponowaliśmy kontakt z naszymi specjalistami w temacie kredytów hipotecznych, żeby mogli oni ustalić wszystkie szczegóły i odpowiedzieć na pytania, które pojawią się w trakcie rozmowy :)