Wpis z mikrobloga

Przypomnę bo zapewne większość osób nie wie, ze meldunek to jedynie czynność administracyjna źle pojmowana przez większość chyba nie tylko białostoczan i nie ma nic wspólnego z prawem do zamieszkania. Prawa do tego lokalu Major nie ma i gdyby Konon się uparł to po prostu mógłby go wyprowadzić za drzwi. To, ze normalny człowiek ma zazwyczaj prawo do lokalu w którym jest zameldowany nie oznacza, ze każdy menel ma takie prawo...

https://bezprawnik.pl/zameldowanie-a-prawo-do-zamieszkania-w-lokalu/

"wymeldowanie z miejsca stałego pobytu, tak samo jak i zameldowanie w miejscu stałego pobytu, ma charakter wyłącznie ewidencyjny i rejestrowy i nie powoduje uzyskania przez osobę zameldowaną prawa do lokalu mieszkalnego. "
https://www.kreodom.pl/prawo/meldunek-nie-wplywa-na-prawo-do-lokalu-119.html

#kononowicz #patostreamy
  • 8
  • Odpowiedz
@crash210: Tego to nawet tam policja zapewne nie wie bo normalny człowiek jak Ty czy ja ma prawo do lokalu w którym jest zameldowany i zakłada się, że taki człowiek jakąś umowę chociaż ma...
  • Odpowiedz
@adik75: O to chodzi. Major żadnej umowy najmu nie podpisał. Tam nawet okresu wypowiedzenia żadnego ma. To czy major tam jest czy nie to tylko widzimisię Kśka. Wystarczyłoby pismo o wszczęcie procedury eksmisyjnej i majora nie ma. I żadna zgoda Majora nie jest potrzebna.
  • Odpowiedz
@adik75: po pierwsze to Ksiek MOŻE: 1. Zgłosić do ministerstwa fakt, że joor prowadzi działalność bez tytułu do lokalu, gdyż on jako właściciel może wyrażać zgodę na mieszkanie joora ale już nie na prowadzenie działalności. 2. Prezydent i struś nie mają żadnej umowy pisemnej ale mają umowę ustną (i to jest największy problem) bo w zasadzie nie wiadomo ja są ukształtowane stosunki między nimi. Jakby zebrać wszystko do kupy do poniekąd
  • Odpowiedz
@adik75: Major jest lokatorem w rozumieniu ustawy o ochronie praw lokatorów :D, więc Ksiek nie może go po prostu wyprowadzić za drzwi.
  • Odpowiedz
@Savage2999: 1. Dokładnie zarejestrował sobie adres prowadzenia działalności gospodarczej na takiej zasadzie jakby porównując... zaproszę ciebie do mnie żebyś trochę pomieszkał udostępniając jedną kanapę i w zwiazku z tym zarejestrujesz sobie działalność gospodarczą u mnie w domu. To nielegalne oczywiście. Dlaczego? Bo nie masz prawa do lokalu tak jak struś do zamieszkania tam.
2. To jest dyskusyjny temat, ale tu tak jak napisałem wyżej to jest na zasadzie takiej, ze zaproszę
  • Odpowiedz
@adik75 otóż to meldunek od początku był tutaj marginalnym problemem, bo już nie żyjemy w PRL-u, gdzie miało to ogromne znaczenie co do prawa do lokalu to tutaj byłby w sądzie ładny cyrk jakby zaczęli powoływać świadków na okoliczność istnienia umowy xDD na miejscu prezydenta trzeba byłoby iść w okazjonalne przyjacielskie udostępnienie mieszkania tak jak pisałeś
  • Odpowiedz