Wpis z mikrobloga

Daily reminder: do wyborów 13 października pozostało 35 dni.

W 2015 roku na PiS zagłosowało 18,7% osób uprawnionych do głosowania (5,7 mln z 30,5 mln osób).

15 milionów osób w ogóle nie zdecydowało się na oddanie głosu.

18,7% z całej puli głosów umożliwiło PiSowi objęcie samodzielnej władzy, którą partia wykorzystuje do demolowania niemal wszystkich demokratycznych struktur w państwie, wpychając nas nie tylko w zapaść ekonomiczną, ale przede wszystkim w ustrój autorytarny.

Nie idąc na wybory 13 października oddajesz głos na PiS. Dajesz tej partii przyzwolenie do dalszego zawłaszczania państwa, do łamania podstawowego porządku prawnego i do gospodarowania naszymi wspólnymi finansami w sposób podporządkowany wyłącznie interesom partii. Nie idąc na wybory pozwalasz, by niewielka część społeczeństwa, otumaniona siermiężną propagandą, decydowała o tym jak i gdzie będziesz żył(a).

W takiej sytuacji głosowanie w 100% zgodnie ze swoimi przekonaniami jest luksusem, na który nie możemy sobie pozwolić. Usprawiedliwianie braku uczestnictwa w wyborach tym, że nie ma na kogo głosować, oznacza umacnianie pozycji PiS, czyli pośrednio oddanie na nich głosu.

Autorytaryzm

#polska #polityka #neuropa #4konserwy #wybory
  • 24
@panie-co-pan problem w tym że to właśnie PiS niestety jest tym mniejszym złem. Skala patologii i złodziejstwa za platformy jest tym czego należy uniknąć za wszelką cenę. Niestety ale polska polityka jest tak nisko że na hasło "wystarczy nie kraść" głosuje z ciężkim sumieniem ale jest to bezsprzecznie lepsza alternatywa. Wiele mi się w programie PiS nie podoba ale przynajmniej coś próbóją zrealizować. Jeśli chodzi o PO to wciąż czekam na 3x15.
@reveil: Jeżeli mniejszym złem nazywasz partię, która właściwie w jawny sposób dąży do ustanowienia w Polsce systemu autorytarnego, to sugerowałbym zastanowienie się nad tym stwierdzeniem ponownie. Partie opozycyjne jakie by nie były, to można mieć co do nich pewność, że pod ich rządami będziemy krajem liberalno-demokratycznym. I to jest właśnie, moim zdaniem, wybór mniejszego zła, jeżeli ktoś uważa obecną opozycję za zło.

Mógłbym się tutaj dalej rozpisywać na temat skali pisowskich
@panie-co-pan: Czyli głosujemy przeciwko? Zajebista opcja. A moim zdaniem to nie wina PiS, ale głupoty tego narodu, a głupi naród nie przewiduje, bo się nie zna, więc aby się nauczyć, musi dostać po dupie. Dlatego uważam, że PiS powinno rządzić przynajmniej jedną kadencję, żeby poziom spadł do tego ukraińskiego. I wtedy może zaczną wybierać dobrze
@lordziok: Nie liczy się liczba afer ale ich skala. Konkretna ilość PKB przewalona na karuzele VAT i te sprawy. W dupie mam kto żre ośmiorniczki. Popatrz na wykres PKB. Pomimo rozdawnictwa i wielu rzeczy które mi się nie podobają nic nie padło. Dlaczego pomimo 500+ to się nadal kula? Skąd się wzięła ta kasa i co robiły z nią poprzednie rządy?
@fenis: Nazwij to jak chcesz, jednak fakt faktem pozostaje, że nie głosując wcale, umacniasz PiS.

Także co jest gorsze? Kolejne rządy PiS, które przekształcą Polskę w państwo autorytarne, czy niewygoda głosowania nie w 100% zgodnie ze swoimi poglądami? Jeżeli nie jesteś zwolennikiem PiSu i nie pójdziesz na wybory to de facto oddajesz na nich głos i dajesz im przyzwolenie do rządzenia, usprawiedliwiając się tym, że niby nie było na kogo głosować.
@panie-co-pan: bredzisz kolezko, autorytarna wladza byla za postkomuny, kazdy aspekt panstwa zawlaszczony byl przez uwlaszczona nomenklature, mieli monopol na dostep do kapitalu, mediow, decyzji administracyjnych. Od 2015 ten monopol zostal powaznie naruszony, stad ten huk pekajacych dup.
@reveil: PKB rośnie przez konsumpcję wewnętrzną i to jest normalne. Problem, że gdy wzrośnie inflacja (wskutek tejże konsumpcji) PKB zacznie spadać a to kwestia czasu. Jeżeli zaś wzrost PKB byłby spowodowany inwestycjami, byłby to efekt oczekiwany. Zresztą - wskaźniki mają to do siebie, że bardzo łatwo nimi manipulować
@reveil: Wow, niesamowite, że gospodarka napędzana miliardowymi transferami socjalnymi, w czasach ogólnoświatowego prosperity, w krótkim terminie rośnie jak na drożdżach :) Kto by się spodziewał? #!$%@? tam, jak się załamie gospodarka światowa i przyjdzie kryzys, to się winnych znajdzie, ale na pewno nie będzie to wina PiSu, no bo przeca ludziom dały i dobrze było. A to, że jesteśmy zupełnie nieprzygotowani na taka ewentualność, to kto by się przejmował :)

Szabel
@panie-co-pan: szanuje Twoje zdanie ale sumienie nie pozwoli mi zagłosować ponownie na PO. Zrobiłem taki błąd raz i miało być 3x15. Naprawdę dobry pomysł i świetne hasło. Co wyszło? Zamiast tego była podwyżka VAT i grabież OFE. Całe to gadanie na liberaliźmie i demokracji to dla mnie tylko otoczka medialna dla naiwnych. Bo w telewizji unia powie że jesteśmy fajni i możemy się poklepać po plecach. Prawdziwa demokracja to wybór głosujących
Gdyby wówczas do sejmu weszła partia Korwin i nie skończyło się na pamiętnym 4.76%, to dzisiaj PiS nie miałby samodzielnej władzy. Teraz może być podobnie, dlatego z dwojga złego lepiej jest zagłosować na Konfederację niż pozwolić aby "dobra zmiana" znowu rządziła samodzielnie.
@reveil: stary, nie podważam demokratycznie wybranej władzy. PiS wygrał, PiS rządzi. Jednak, jeśli łamią zasady państwa prawa, rozwalają trójpodział władzy i nagle są takie sytuacje, gdzie są ludzie ponad prawem, którzy mogą wszystko i za nic nie odpowiadają - na to się nie godzę i to jest właśnie ten kroczący autorytaryzm. To nie jest #!$%@? i próba podważania demokratycznego wyboru obywateli, to jest po prostu zwrócenie uwagi, że PiS gra nieczysto
@reveil: Mamy koniunkturę na całym świecie. 500+ oraz inne świadczenia socjalne dały zastrzyk popytowy, efekt ten spotęgowany jest również bardzo niskimi (chyba najniższymi w historii) stopami procentowymi.
Karuzela VAT w sumie została w dużej mierze zlikwidowana za rzadów PO i dziwię się czemu te dzbany nie próbują o tym szerzej mówić.
System PUESC rozwiązujący problem z luką VAT w przemyśle paliwowym został wprowadzony do testów miesiąc przed objęciem władzy przez PiS
@eskimos-albinos: Przeczytałeś mój post czy jesteś trollem pisu ?

Napisałem, że system PUESCu który rozwiązywał problem luki w sektorze paliwowym został wprowadzony do testów MIESIĄC PRZED WYBORAMI 2015. W jaki sposób jego efekty miałyby być widoczne przed 2016 geniuszu?
@lordziok: zamiast robic z siebie durnia przy ludziach mogles poswiecic chwile zeby przeanalizowac wykres.
Pis oddał władzę z luką vatowską na poziomie ok. 5%. Za czasów PO luka vatowska stopniowo rosła aż dobiła mniej więcej do "stabilnego poziomu 25%". W latach 2012-2015 Polska kręciła się ok top 5 państw z najwyższą luką vatowską. Jesli to nie jest jawne zlodziejstwo to niewiem czym nim jest.
PO owszem wprowadzila kilka ustaw o jednolitym pliku kontrolnym, odwróconego vatu na stal i elektronikę i inne towary, pusc itp ale ich efektywność była niska, a sam jpk w wersji wprowadzonej za po był kompletnie bezużyteczny. Dopiero zmiany pis zrobiły z niego narzędzie do automatycznego raportowania. Po za tym to nie jest kwestia samego jpk, tylko całego pakietu ustaw. Po miało 8 lat żeby zająć się problemem luki vatowskiej, wszyscy wiedzieli że