Wpis z mikrobloga

To nie jest bait ale mam solidny dylemat - mam 35lvl i dosyć stabilna sytuacje życiowa , żona , dziecko , pies , kot , dom bez kredytu - etap dorobku mam już za sobą
Obecnie pracuje niby w #korpo ale w sumie struktura w PL to trochę #januszex zarabiam niezźle - 6,5k netto fura paliwo bez specjalnej kontroli - praca luźna tak na 20% mojej mocy , mam okazje zmienić prace na lepiej płatna - 10k netto plus premia (fura paliwo itp) ale nie wiadomy grunt - spore targety ale do zrobienia , startup z aspiracjami na #korposwiat z dużym dofinansowaniem inwestorów z zachodu
I tu moje pytanie siedzieć tu na ciepłym stołku czy robić karierę dalej
Staram się połapać dwa etaty ale nie wiem czy moi obecny szef na to pójdzie a już trzeci dzień się nad tym głowie co wybrać stabilizację czy nie do końca pewna karierę
#pracbaza

Co Mirek by wybrał ?

  • Startup 10k+ 50.0% (57)
  • Korpo Januszex 6,5 50.0% (57)

Oddanych głosów: 114

  • 17
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: Startup, jeśli wchodzisz na początku daje dobre rokowania finansowe na przyszłość - pod warunkiem, że wypali. W korpie problemem jest to, że nie masz wpływu na rezultaty firmy - w startupie masz satysfakcje, z przełożenia się Twojej pracy na sukces lub porażkę. Oczywiście ma to złe strony - jeśli trafisz na ludzi, którzy mają #!$%@?, to możesz się zajechać, a projekt i tak upadnie.
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik: No jeśli to są tylko wirtualne bańki na koncie to może nie być motywujące. Jak dostajesz procent od tych baniek, to inna sprawa - i o takim dealu raczej myślałem. Jest to możliwe jeśli wchodzisz ze sporym skillem w miarę wcześnie.
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik a pytanie czy masz jakieś Marzenie do którego spełnienia potrzebujesz więcej forsy? I czy udaje Ci Się regularnie co miesiąc odkładać jakąś sumę? Jeśli pierwsza odpowiedź to nie a druga to tak to na twoim miejscu bym nie zmieniał
  • Odpowiedz