Wpis z mikrobloga

#pogadamse #szukaniepracy #pracujzwykopem #pochwalesie

Ale strzeliłam ładny list motywacyjny. Przejrzysty, ładnie napisany, no dumna z siebie jestem. CV skróciłam do "przepisowej" długości też bez większego problemu. Aż się dziwię, że tak gładko to wszystko poszło, bo niechęć miałam do tego straszną [i tak nikt tego nie czyta a większość wymaga].

Jak mają #!$%@?ć moje papiery do kosza to chociaż niech wyrzucają porządnie przygotowane :D
  • 10
@Sn3jku: haha, bardzo ładnie powiedziane. No własnie niestety jestem w tym wieku, co sie boja kobitki brać :/ datę jednak podałam. Zdjęcia nie ma.

@Infrass: coś w tym jest, w końcu ma się "sprzedać" dobrze. Oczywiście też realnie, bo potem już nie zamarkuje.
@hellyea: z drugiej strony niema co się dziwić, wyobraź sobie, że otwierasz swoją małą działalność, masz problem zarobić na zus i podatki, ale jakoś Ci się udaje, postanawiasz zatrudnić ekspedientkę, bo już masz dość siedzenia po 12h w pracy. Przychodzi młoda dziewczyna, a po miesiącu dowiadujesz się, że przez najbliższy rok będziesz utrzymywać siebie, zus, a do tego płacić jej pensję. 'GG'
@hellyea: Jeśli można spytać, ile to jest przepisowa długość CV? Serio pytam, bo miałam znajomą co robiła CV na 4 strony. Moje natomiast już po zminimalizowaniu wszystkiego na mniej niż 2 wygląda nieestetycznie, a zawsze się zastanawiałam, czy to ma znaczenie.
@Sn3jku: wiem. Dlatego to ani moja wina, że jestem rozżalona takim podejściem do młodych kobiet, ani nie wina przedsiębiorcy, że się obawia strat wynikających z takich sytuacji. Ktoś tu źle pomyślał nad tym, jak sprawa ciąży u pracownicy ma być rozwiązana, a i głupie, nieuczciwe naciągaczki też wyrobiły opinię innym kobietom.
@Kressska: przyjmuje się, że do dwóch stron. Powinno być zwięzłe i zawierać tylko prace istotne dla stanowiska, na które aplikujesz+ ew. jakieś inne z długim stażem etc. [żeby cię w dobrym świetle pokazać jak pracownika]. Nie warto wpisywać wszystkich epizodów zawodowych i pisać powieści o swoich obowiązkach w danej pracy. Moje miało 2,5 strony, ale w jednej firmie w sumie pracowałam dwa razy na tym samym stanowisku, więc zebrałam to w