Wpis z mikrobloga

@m0rdeczka da się, jeden job robi builda w Jenkinsie i tworzy jara a drugi go odpala. Czyli szukasz bardziej metody na odpalnie jara a nie jego tworzenie. Oczywiście masz tam wersję jeszcze.
  • Odpowiedz
@pop_up: @coll:
to postaram się dokładniej. Mam automat w selenium napisane w Java, na Internet Explorer. Chcę zrobić build tego skryptu do wykonywalnego pliku javy i pytam, czy może w tym wyexportowanym pliku aplikacji być jakoś zaszyty webdriver, tak, żeby użytkownik nie musiał pobierać drivera i wstawiać go w zhardcodowana ściezke, lub obok skryptu uh.

TL : DR - CHCE WYEXPORTOWAC APLIKACJE ŻEBY KLIKNĄŁ I WŁĄCZYŁ I WEBDRIVER
  • Odpowiedz
@GoofyWr2: ja tworze jara sam, chcę tylko stworzyć takiego żeby imał w sobie webdrivera, w końcu selenium potrzebuje webdrivera, na teraz w kodzie mam go tak System.setProperty("webdriver.ie.driver", "IEDriverServer.exe"); czyli musiałby być webdriver w tej samej lokalizacji
  • Odpowiedz
@m0rdeczka: driver nie jest przypadkiem platform dependent? Musialbys wykryc na jakiej platformie jest wykonywany kod i zapodac konkretnego drivera? Nie jestem pewny jak to dziala w javie, ale w pythonie mam kilka driverow w kodzie skompilowanych pod dana platforme i w kodzie wykrywam na jakiej platformie jest odpalany kod i wtedy uzywam konkretnego drivera. Nie wiem czy to Ci pomoze :)
  • Odpowiedz
m się dokładniej. Mam automat w selenium napisane w Java, na Internet Explorer. Chcę zrobić build tego skryptu do wykonywalnego pliku javy i pytam, czy może w tym wyexportowanym pliku aplikacji być jakoś zaszyty webdriver, tak, żeby użytkownik nie musiał pobierać drivera i wstawiać go w zhardcodowana ściezke, lub obo


@m0rdeczka: aa drivera chcesz tam mnieć, no idea :) lokalnie go wskazuje lokalnie jako plik, przez jenkinsa działa na na
  • Odpowiedz